کمیسیون امنیت ملی ایران حادثه انفجار بیروت را بررسی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع خبری ایران روز چهارشنبه 5 اوت گزارش دادند که کمیسیون امنیت ملی این کشور روز یکشنبه آینده حادثه انفجار بیروت را بررسی می‌کند.

عباس مقتدایی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حادثه لبنان، گفته است که مسایل مرتبط با حادثه بیروت در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی که هفته آینده «روز یکشنبه» برگزار می شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

Advertisement

مقتدایی در خصوص حادثه شب گذشته بیروت، گفت: بیروت مهمترین بندر لبنان و یکی از مراکز ارتباطاتی این کشور است وقوع چنین حادثه ای می‌تواند بر صادرات و واردات و همچنین بر موضوعات تجاری لبنان اثرگذار باشد. به همین جهت جمهوری اسلامی ایران، با دقت موضوعات منطقه را رصد می‌کند و منتظر هستیم تا نتایج تحقیقاتی که قرار است از سوی مسوولان لبنانی اعلام شود، در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.

او گفت:«تا همین لحظه با توجه به خصومت‌هایی که آمریکایی‌ها در طول سال‌ها و ماه‌های گذشته در ارتباط با مردم لبنان داشتند باید به این نکته توجه کنیم که هرگونه ناامنی در منطقه، موضوعی است که می‌تواند به اهداف آمریکایی‌ها در این منطقه کمک کند».

نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه اگر این حادثه، عمدی باشد، ابعادی فراتر از ابعاد ملی لبنان پیدا خواهد کرد، گفت: البته با توجه به اینکه در جمهوری اسلامی ایران بنا داریم بر اساس، واقعیت‌های عینی،؛ مسایل را دنبال کنیم از هر گونه پیش داوری و قضاوت زودهنگام خودداری می‌کنیم؛ اما به هر حال ایران نشان داده است که در شرایط سخت، در کنار مردم نیازمند به حمایت قرار می گیرد و ارتباط میان ملت ها و دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران حکم می کند که در برابر دردهای مردمانی که نیازمند به مساعدت و کمک هستند سکوت نکنیم.

به گزارش شفقنا، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی ایران با اشاره به بررسی حادثه لبنان در کمیسیون امنیت، خاطرنشان کرد: «در روزهای آینده جمهوری اسلامی ایران با روشن شدن ابعاد جدیدتر موضوع، متناسب با شرایط اقدام مناسب را انجام خواهد داد و مسایل مرتبط با حادثه بیروت در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی که هفته بعد «روز یکشنبه» برگزار می شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

گفتنی است که ایران سال‌ها است که با حمایت مالی و تسلیحاتی از حزب الله لبنان تلاش می‌کند تا نفوذ خود را بر این کشور حفظ کند.
مخالفان حزب الله می‌گویند ایران با حمایت مالی و تسلیحاتی از حزب الله باعث ایجاد شکاف و دو دوستگی در لبنان و تضعیف نقش دولت لبنان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم