کمک‌های اورژانسی «مرکز امداد‌رسانی ملک سلمان» به مجروحان انفجار بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی وقوع انفجار شدید عصر روز سه‌شنبه 4 اوت 2020 در بندر بیروت لبنان، مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان پادشاهی سعودی فورا عملیات اورژانس و امدادرسانی به مجروحان این حادثه را آغاز کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان عملیات اورژانس و کمک به مجروحان حادثه انفجار بیروت را از طریق انجمن‌هایی که در تمامی خاک لبنان برای کمک به عملیات نجات تامین مالی می کند، آغاز کرده است.

در همین راستا تیم‌های اورژانس موسوم به «جمعية سبل السلام» (انجمن راه‌‌های صلح) با چندین دستگاه آمبولانس از شمال لبنان به سوی بیروت شتافتند تا به انتقال مجروحان انفجار بیروت به بیمارستان‌ها کمک کنند.

همچنین تیمی از پزشکان از «مرکز پزشکی الامل» وابسته به مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان در منطقه عرسال لبنان نیز برای کمک به عملیات انتقال مجروحان، ارائه خدمات پزشکی اورژانسی و همچنین فراهم کردن خدمات بهداشتی فوق‌العاده به بیروت اعزام شده است.

از سویی و با توجه به شمار بسیار زیاد مجروحان انفجار بیروت، «مرکز پزشکی الامل» وابسته به مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان از آغاز کمپینی برای جمع‌آوری خون‌های اهدایی و انتقال آن به مراکز پزشکی و بیمارستان‌های بیروت خبر داد.

انفجار در بندر بیروت ساعت 18:00 عصر به وقوع پیوست و کل بیروت پایتخت لبنان را لرزاند. آسیب‌های ناشی از انفجار به همه محله‌های بیروت رسیده به طوری که شیشه‌های بسیاری از ساختمان‌ها، مغازه‌ها و خودروها شکسته شده است.

در همین حال اشخاصی در جزیره قبرس که در مقابل لبنان قرار دارد نیز از شنیده شدن صدای انفجار در این جزیره خبر دادند.

در این انفجار بیش از 78 تن کشته و نزدیک به 4000 نفر مجروح شدند و همچنان ده‌ها مجروح در حال مراجعه به بیمارستان‌های منطقه هستند.

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 4 اوت 2020 تصریح کرد که «دولت پادشاهی عربی سعودی با نگرانی و اهتمام کامل، پیامد‌های انفجاری که امروز (سه‌شنبه) در بندر بیروت به وقوع پیوست و کشته و مجروح در پی داشت را دنبال می‌کند».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «دولت پادشاهی عربی سعودی ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی خالصانه با خانواده‌های قربانیان و مجروحان، از مولی عزوجل برای متوفیان این حادثه دردناک آمرزش، برای مجروحان بهبودی سریع و برای لبنان مصونیت از هر گزندی را طلب کرد».

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی همچنین بر «ایستادگی پادشاهی عربی سعودی و همبستگی کامل آن با ملت برادر لبنان» تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم