ویدیو؛ سیناریویی که نصرالله برای بندر حیفا در اسرائیل ترسیم کرد در بندر بیروت رخ داد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

براساس یک ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حسن نصر الله رهبر شبه‌ نظامیان حزب الله، در یک سخنرانی قبلی سناریویی از انفجار شبیه انفجار هسته‌ای را برای آینده در بندر حیفا اسرائیل ترسیم کرده بود.

حسن نصر الله در یک سخنرانی گفته بود، بمب هسته‌ای مگر چیست، ما می‌توانیم انباری از مواد منفجره «آمونیاک» که در بندر حیفا در اسرائیل ذخیره شده است با موشک‌هایمان هدف قرار دهیم و آنچنان انفجاری بوجود بیاید که اندازه یک بمب اتمی قدرت تخریبی داشته باشد.

او گفت، در آنجا بیش از 800 هزار اسرائیلی زندگی می‌کنند و موشک‌ها با هدف قرار دادن آن امونیاک ده‌ها هزار نفر از آنها را به قتل می‌رسانند. بنابرین انفجار کاملاً مشابه بمب هسته‌ای خواهد بود.

اما آنچه حسن نصر الله خواب آن را برای اسرائیل دیده بود، در لبنان اتفاق افتاد.

فعالان انترنیتی لبنان ضمن بازنشر مجدد ویدیوی اظهارات حسن نصرالله در شبکه‌های اجتماعی و نشان دادن تصویری از انفجار مهیب بندر بیروت به زبان عربی لهجه لبنانی نوشتند: «طلعت براسنا» یعنی سناریویی تو به سر ما پیاده شد! . آنچه برای اسرائیلی‌ها ترسیم کرده بودی در بیروت اتفاق افتاد. انبار مواد انفجاری «امونیاک» منفجر شد و بیش از 130 نفر کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی برجای گذاشت.

منابع اطلاعاتی آمریکا به نقل از منابع لبنانی گزارش دادند که حزب الله لبنان در نزدیکی مکان انفجار اسلحه ذخیره کرده بود.

66
66

برخی از فعالان اینترنتی مخالف حسن نصر الله با انتشار تصویری از انفجار بيروت با عمامه‌ای سیاه بر بالان آن انفجار كه بر آن به زبان انگلیسی نوشته شده «ما می‌دانیم این كار تو است»، به طور غیر مستقیم حزب الله لبنان را مسئول وقوع چنین فجايعى هولناک برای لبنان و لبنانى‌ها دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم