شورای عالی دفاع لبنان بیروت را شهر فاجعه‌زده اعلام کرد

عون: فاجعه بزرگی برای لبنان رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای عالی دفاع لبنان روز چهارشنبه 5 اوت بیروت پایتخت این کشور را به دنبال حادثه انفجار مهیب روز گذشته، شهر فاجعه زده اعلام کرد.
این شورا پس از جلسه در کاخ بعبدا با اعلام اینکه شهر بیروت یک شهر فاجعه زده است پیشنهاد داد تا کمیته‌ای تحت عنوان «هسته بحران» برای اداره امور و برخورد با پیامدهای از نیروهای مسلح تشکیل شود.

شورای عالی دفاع لبنان همچنین پیشنهاد برقرار حالت فوق العاده در این کشور را داد. این شورا همچنین یک کمیته تحقیق برای انفجار بندر بیروت تشکیل داد و تأکید کرد که شدیدترین مجازات‌ها بر عهده مسئولین انفجار اعمال خواهد شد.

شورای عالی دفاع لبنان تصریح کرد: «وجود 2700 تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت غیرقابل قبول است»."

جلسه شورای عالی دفاع لبنان به ریاست «میشل عون»، رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا برگزار شد.

در بیانیه شورای عالی لبنان که بصورت زنده پخش شد آمده است، میشل عون رئیس جمهوری لبنان تصمیم گرفت مبلغی بالغ بر 100 میلیارد پوند لبنانی از اعتبار رسمی فوق العاده مقرر در ماده 85 قانون اساسی و بودجه سال 2020 به شرایط استثنایی و اضطراری پیش آمده اختصاص داده شود».

میشل عون در سخنانی گفت: «فاجعه بزرگ برای لبنان رخ داده و هدف از این جلسه اتخاذ اقدامات قضایی و امنیتی لازم ، کمک به شهروندان ، معالجه مجروحان و حفظ اموال عمومی کشور است».

میشل عون در اظهاراتی در حساب توییتری خود گفت: «غیرقابل قبول است که محموله نیترات آمونیوم که 2750 تن تخمین زده می شود ، شش سال در یک انبار بدون اقدامات احتیاطی نگه داشته شود».

او قول داد که «شدیدترین مجازات ها» را بر روی افراد مرتکب این انفجار اعمال کند.

شورای عالی دفاع لبنان در پایان تاکید کرد که برای اتخاذ تصمیم های مناسب، امروز یک جلسه فوق العاده را در کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید