اصابت یک راکت کاتیوشا به منطقه سبز و کشف 7 راکت دیگر در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه‌های دفاع هوایی حفاظت از سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد شامگاه سه‌شنبه 4 اوت 2020 به یک فروند راکت کاتیوشای پرتاب شده به سوی منطقه سبز بغداد واکنش نشان دادند.

به گفته منابع سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا از نوع «سی رام» به حمله راکتی به سفارت ایالات متحده که در منطقه سبز شدیدا حفاظت شده در وسط بغداد قرار دارد واکنش نشان داده‌اند.

Advertisement

از سویی ارتش عراق اعلام کرد که 7 فروند راکت کاتیوشای آماده پرتاب به سوی منطقه سبز در وسط بغداد را یافته است. تاکنون هیچ گروهی اما مسئولیت پرتاب راکت را بر عهده نگرفته است.

از زمانی که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شدند تاکنون بر شدت حملات موشکی و راکتی علیه آمریکایی‌ها در عراق افزوده شده است.

ایالات متحده آمریکا گردان‌های حزب الله عراق و دیگر گروههای شبه‌نظامی نزدیک به ایران را به دست داشتن در این حملات متهم می‌کند.

در پی حملات موشکی ماههای اخیر و در چارچوب استقرار مجدد، نیروهای آمریکایی از 7 موضع و پایگاه نظامی در عموم عراق عقب‌نشینی کرده‌اند.

از طرفی حملات راکتی اخیر همزمان با از سرگیری گفتگوهای راهبردی آمریکا و عراق صورت گرفته که از سوی گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران با آن مخالفت شده است.

شایان ذکر است که از اکتبر 2019 تاکنون عراق شاهد وقوع بیش از 30 حمله بوده که منافع نظامی و دیپلماتیک آمریکایی را هدف قرار داده است اما در ماهها اخیر حملات موشکی به ندرت انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم