ویدیو؛ نصیحت زنی که 2 سرطان، آنفلوانزای اسپانیایی و کرونا را شکست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدتی پیش آژانس‌های خبری گزارشی مفصل با زبان‌های مختلفی در باره یک زن آمریکایی 102 ساله که توانست بیماری کرونا را شکست دهد، منتشر کردند.

این زن آمریکایی که «جری چپالز» (Gerri Schappals) نام دارد، طی صد سال عمر خود علاوه بر کرونا با دو نوع سرطان درگیر شده بود آن را شکست داد. او همچنین از آنفولانزای اسپانیایی که در کمتر از 8 ماه باعث مرگ بیش از 25 میلیون نفر شد، نجات یافت.

بنابرین شنیدن نصحیت چنین زنی که توانست بر 4 بیماری خطرناک، همه‌گیر و کشنده جان سالم به در ببرد، به خصوص در زمان ما که بیماری همه‌گیر کرونا شیوع پیدا کرده، مانند یک گنج ارزش دارد.

جری روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با واشینگتن پست که وبسایت «استامفورد ادوکیت» آن را نیز منتشر کرد، در نصیحت به دخترش جولیا گفته است:«افراد در زمان بیماری همه‌گیر باید با شخصیتی مثبت با بیماری روبرو شوند باید با خودشان رو راست و با همدیگر مهربان باشند. به همدیگر کمک کنند و با انجام کارهای نیک با بیماری مقابله کنند با خودخواهی و هیجان خیلی آسان می‌شود از مسیر درست منحرف شد».

در فوریه 1918 هنگامی که آنفولانزای اسپانیایی بیش از 500 میلیون نفر در جهان را مبتلا کرده بود، جری کمتر از دو ماه عمر داشت.

یماری همه‌گیر آنفلولانزای اسپانیایی 4 سال به طول انجامید. جری، مادر و پدرش هر سه به این بیماری مبتلا شدند. پزشک معالج به آنها گفته بود خودتان را برای مرگ آماده کنید، سپس مادر و پدر جری جان باختند اما نظر پزشک در باره جری به خطا رفت چون جری بیماری را شکست داد و زنده ماند.

جری سپس بزرگ شد تا اینکه بلاخره مدیر مدرسه شد. او پس از بازنشستگی در اواخر دهه هشتاد قرن گذشته به خطرناک‌ترین بیماری یعنی سرطان سینه مبتلا شد. اما این بار هم با یک عمل جراحی و برداشتن سینه خود نجات یافت او پس از تقریباً 8 سال به سرطان روده بزرگ مبتلا شد اما باز توانست سرطان را شکست دهد تا اینکه بلاخره بیماری کرونا هم به سراغ او رفت.

جری در ماه مه گذشته متوجه بروز علائم بیماری کرونا شد او به بیمارستانی منتقل و پس از آزمایش متوجه شد که به بیماری کرونا مبتلا شده است. با توجه به سن 102 سالگی او پزشکان و پرستاران از درمان یا بهبودیش ناامید بودند. اما جری پس از چند هفته بهبود یافت و پس از طی کرئن مراحل درمان مشخص شد که هیچ اثری از ویروس کرونا در بدن او باقی نمانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم