آتش سوزی گسترده در شهرک صنعتی جاجرود در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size


سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روز سه شنبه 4 اوت از وقوع آتش سوزی گسترده در شهرک صنعتی در جاجرود محله «کمرد» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر سید جلال ملکی با تایید این خبر گفت، ساعت 6 و 52 دقیقه صبح امروز در پی تماس از طرف همکارانم در آتش نشانی جاجرود و پردیس یک مورد آتش سوزی گسترده در شهرک صنعتی جاجرود محله «کمرد»، خیابان صنعت غربی به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی و شهرداری تهران بود ویک ایستگاه آتش نشانی به همراه 2 دستگاه تانکر و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

وی افزود: «محل آتش‌سوزی در شرایطی که همکاران آتش نشانی پردیس، رودهن، بومهن و شهرک‌های اطراف حضور داشتند سوله‌های صنعتی با کاربری‌های مختلف و با متراژهای مختلف بود که کاملاً شعله ور بودند به گونه‌ای که آتش از زیر سقف‌ها به بیرون میزد و چیزی که مشخص بود بیش از 2500 متر از مجموعه سوله‌ها شعله ور شده بودند».

ملکی گفت: «ساختمان دو طبقه‌ای نیز در کنار آن دچار آتش‌سوزی شده بود که کاربری آن محل نگهداری چرم و برای تولید مصنوعات چرمی بود و بخش زیادی از محل تولید ورق‌های mdf چوب و تخته و نجاری که احتمالاً برای کابینت سازی و مبل سازی کاربرد داشت دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله ور بود و آتش نشانان تهران در کنار همکاران از شهرهای اطراف مشغول عملیات شدند».

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران بیان داشت: «با توجه به وسعت زیاد سوله‌ها و دسترسی بسیار سخت کانون‌های مختلف آتش‌سوزی، آتش نشانان عملیات خودشان را از آغاز کردند و بخشی از سوله به علت شدت شعله تخریب شده بود و بخش زیادی از عملیات اطفا اولیه انجام شده و کماکان مشغول اجرای کامل هستند تا وارد مرحله جدیدی شوند و تا به این لحظه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشته‌ایم».

در چند ماه گذشته مناطق مختلف ایران شاهد انفجارها و آتش سوزی‌های مشکوکی بوده است. انفجار در تاسیسات اتمی نطنز در استان اصفهان، آتش‌سوزی در سازمان برق شیراز، آتش سوزی در نیروگاه ورامین اهواز و انفجار مخازن گاز در پایگاهی در شرق تهران از جمله این حوادث مشکوک بوده است.

برخی مقامات جمهوری اسلامی اسرائیل و آمریکا را به دست داشتن در این انفجارها متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم