یک شرکت ارتباطات عراقی به مشارکت در کشته شدن قاسم سلیمانی متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیته تحقیق درباره کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس جانشین رئیس شورای حشد الشعبی، مدعی شد یک شرکت تلفن همراه عراقی «اطلاعات تلفن سیار یکی از همراهان المهندس در اختیار فرماندهی ارتش آمریکا» داده و این شرکت را به ایفای نقش در اجرای این عملیات متهم کرد.

خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه سوم آگوست 2020 به نقل از یک منبع آگاه که نامی از او برده نشده، گزارش کرد که «کمیته تحقیق در این پرونده اسناد و مدارکی را از برخی رهبران الحشد الشعبی به دست آورده است که بر اساس آن یک شرکت تلفن همراه متهم به دادن اطلاعات تلفن سیار یکی از همراهان المهندس در اختیار فرماندهی ارتش آمریکا در پایگاه ویکتوریا در فرودگاه بغداد شده است.»

Advertisement

این منبع آگاه همچنین گفته که «فرماندهی ارتش آمریکا از طریق این خط تلفن اطلاعات کافی درباره محل حضور المهندس و دیدارش با سردار سلیمانی را به دست آورده و این مساله به روند ترور آن دو شهید کمک کرده است.»

در روزهای گذشته هم در ادامه اختلافات و درگیری‌ها میان مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر مستقل عراق با شبه‌نظامیان وابسته به ایران، حزب‌الله عراق او را متهم به تسهیل کشته شدن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس کرد و ابوعلی العسکری یکی از مسئولان امنیتی حزب‌الله عراق، روز جمعه 31 ژوئیه 2020 مصطفی الکاظمی را به انتقام تهدید کرد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، جانشین رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم