سازمان جهانی بهداشت: هیچ راه‌حل جادویی برای کرونا وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه سوم آگوست 2020 هشدار داد که علیرغم امیدواری‌ها برای پیدا شدن واکسن کووید19 که تا کنون 18 میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند، هنوز هیچ راه‌حل جادویی برای کرونا وجود ندارد.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از مقر این سازمان در ژنو به خبرنگاران گفت:« در حال حاضر هیچ راه‌حل جادویی وجود ندارد و احتمالا هیچ‌گاه وجود نداشته باشد.»

از زمان انتشار کرونا در اواخر سال میلادی گذشته در چین، تا کنون بیش از 18 میلیون نفر در سرتاسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و این ویروس با سرعت جنون‌آمیز در جهان و به ویژه در آمریکا و آمریکای لاتین در حال انتشار است.

بالا رفتن شمار مبتلایان بسیاری از کشورها را به از سرگیری اقدامات سختگیرانه در زمینه قرنطینه وا داشته است.

خبرگزاری فرانس‌پرس که اقدامات به جمع‌آوری و انتشار آمار روزانه کرونا می‌کند، گزارش کرد تا روز دوشنبه سوم آگوست 18 میلیون و 11 هزار و 763 مورد ابتلا به کرونا در جهان ثبت شده و تا همین تاریخ687 هزار و 941 نفر جان خود را در نتیجه ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا کرونا‌زده‌ترین کشور جهان به شمار می‌رود و 4 میلیون و 657 هزار و 693 نفر تا این لحظه در این کشور به کرونا مبتلا شده و 154 هزار و 793 نفر جان باخته‌اند. برزیل با 2 میلیون 733 هزار و 677 ابتلا و 94 هزار و 104 مورد مرگ در رده بعدی قرار داد.

با اینحال بسیاری اعداد واقعی را بسیار بیشتر از این دانسته زیرا که این آماری است که توسط دولت‌ها به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده و راستی‌آزمایی مستقل آنها ممکن نیست. در بسیاری از کشورها هم روند تست کرونا چندان شفاف نیست و نمی‌توان به این آمار اعتماد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز تدروس ادهانوم روز جمعه 31 ژوئیه 2020 در جلسه کمیته بحران سازمان جهانی بهداشت گفت: «دنیاگیری کرونا یک بحران سلامتی است که در هر قرن یک بار روی می‌دهد و پیامدهای محسوس آن تا دهه‌های آینده ادامه خواهد داشت.»

ادهانوم پیش از این هم در یک نشست خبری مجازی در ژنو گفته بود: «اجازه دهید بی‌پروا سخن بگویم. تعداد قابل توجهی از کشورها هنوز در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند و ویروس [کرونا] هنوز دشمن شماره یک جهان است...اگر تدابیر بهداشتی اصلی رعایت نشوند، بحران کرونا به بدتر و بدتر تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق نباید رخ دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم