ترامپ: ما در رویارویی با «ویروس چین» خوب عمل کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علیرغم اینکه ایالات متحده آمریکا از نظر مبتلایان به ویروس کرونا در صدر کشورها جهان قرار دارد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور روز دوشنبه گفت که وضعیت کشورش در زمینه رویارویی با بیماری کرونا از بسیاری از کشورها بهتر است.

او گفت که ایالات متحده آمریکا در مقابله با «ویروس چینی» عملکرد مطلوبی از خود نشان داد.

ترامپ تأکید کرد، دلیل بالا بودن شمار مبتلایان به کرونا در ایالات متحده، تحقیقات گسترده انجام گرفته توسط نهادهای بهداشتی آمریکا است.

ترامپ در یک سلسله توییت‌ تأکید کرد، کشورش بهتر از سایر کشورها با ویروس جدید کرونا مقابله کرده است.

او گفت:«به جز نیویورک و برخی از شهرهای دیگر، فکر کنم ما در برخورد با «ویروس چینی» از بسیاری از کشورهای جهان بهتر عمل کردیم».

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «اکنون بسیاری از این کشورها با موج دوم شیوع کرونا روبرو هستند، در حالی که برخی از رسانه‌ها تا جایی که امکان دارد در مورد آمریکا سیاهنمایی می‌کنند تا این کشور را بدنام کنند».

بازگشایی مدارس

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر خواستار بازگشایی مدارس شد.

بسیاری از کشورهای درگیر با کرونا پس از اینکه یک پژوهش علمی ثابت کرد که کودکان بالاتر از 10 سال می‌توانند ویروس کرونا را فعالانه انتقال دهند، نسبت به بازگشایی مدارس به دیده شک و تردیک برخورد کرده و تاکنون از بازگشایی آن خودداری کردند.

ترامپ در پایان تأکید کرد که ایالات متحده در نبرد خود با بیماری همه گیر کرونا که سازمان جهانی بهداشت گفته است به احتمال زیاد به مدت طولانی ادامه خواهد یافت، به خوبی عمل کرده است.

گفتنی است که تاکنون 4665652 مورد در ایالات متحده به ویروس کرونا مبتلا شده و 154.834 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

آمریکا به عنوان کشوری که بیشترین مبتلایان ویروس در جهان را دارد . پس از آن برزیل با 2،733،677 ابتلا و 94104 فوتی مقام دوم را کسب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم