هشدار جدید سازمان جهانی بهداشت: کرونا باقی مانده و گسترش می‌یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه یکم ماه اوت 2020 در هشداری جدید گفته است، اپیدمی کرونا همچنان باقی است و در حال حاضر چاره‌ای جز سازگاری با این بیماری همه‌گیر نداریم.

این سازمان جهانی بهداشت همچنین تاکید کرده که بهترین روش مبارزه با این بیماری در شرایط کنونی پایبندی به قوانین بهداشتی مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مرتب دست‌ با صابون و ضد عفونی کردن امکان کار و زندگی است.

سازمان بهداشت جهانی در جلسه‌ای که دو روز پیش برای ارزیابی شرایط بهداشتی و درمانی جهان پس از شش ماه شیوع بیماری همه‌گیر کرونا برگزار کرد. اعلام کرد در حال حاضر گزینه‌های محدودی برای مبارزه با این بیماری در دست داریم

این سازمان جهانی با اعلام اینکه واکسنی که همه مردم در کشورهای مختلف جهان در انتظار آن نشسته‌اند تا اوایل سال آینده آماده نخواهد شد، از همه مردم سراسر جهان خواست تا به مقررات بهداشتی پایبند باشند.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به «خطرات ناشی از دست‌کم گرفتن» این بیماری و مقابله با آن در برخی کشورها به شدت هشدار داد.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش فشارهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از انتشار این بیماری همه‌گیر هشدار داد.

«ارتش سفید» و مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا

در همین حال یک تحقیق علمی که روز گذشته منتشر شد، نشان داد که در ماه آوریل، کادرهای پزشکی و پرستاران سه برابر دیگران مورد تهدید ابتلا به بیماری COPED-19 قرار گرفته‌اند.

این تحقیق نشان داد «ارتش سفید» یا کادر پزشکی و درمانی بیشترین خطر را در برابر اپیدمی کرونا متحمل شده است. تحقیق علمی که نتایج آن توسط مجله «The Lancet» منتشر شده، نشان می‌دهد که کادرهای معالج بیماران کرونایی در بریتانیا و آمریکا از آغاز ماه مارس 2020 تا 23 آوریل بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را متحمل شدند.طبق این تحقیقات از هر یک هزار نفر از کاردرهای درمانی 2747 نفر از آنها به بیماری کرونا مبتلا می‌شد. علاوه بر این تحقیقات نشان داده که خطر بیماری کرونا برای کارهای درمانی که از اقلیت‌های قومی، سیاه پوست یا آسیایی بودند، پنج برابر بیشتر است.

اریکا ورنر از دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست، در این زمینه گفت: «نتایج ما نشان می‌دهد که اختلافات سیستم بدن افراد در مقابل COFED19 تاثیر دارد. افراد کادرهای درمانی که از اقلیت‌های آسیایی هستند، در بیمارستان‌های آمریکا احتمال ابتلای آنها به کرونا بیشتر بود، این افراد در محیط‌ پزشکی و درمانی از تجهیزات ایمنی مناسب مورد نیاز کمتری برخوردار بودند.

گفتنی است که حدود 2.6 میلیون کاربر در بریتانیا و 182 هزار و 408 کاربر در ایالات متحده در این تحقیق از طریق ارائه نظرات خود شرکت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید