داعش از شرایط گرمای هوا و شیوع کرونا در عراق برای انجام عملیات تروریستی بهره می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی عملیات مشترک عراق روز یکشنبه 2 اوت با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، باندهای وابسته به داعش سعی می‌کنند از شرایط گرمای آب و هوا و شیوع بیماری کرونا در عراق برای انجام حملات تروریستی نهایت استفاده را بکنند.

تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی ستاد مشترک نیروهای عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور، گفت: «باندهای داعش از طریق هسته‌های متحرک خود که در برخی مناطق باقی مانده‌اند، تلاش می‌کنند از گرمای هوا و شرایط بهداشتی ناشی از کورنا جهت انجام عملیات تروریستی به ویژه در مناطق بیابانی استفاده کنند».

او افزود:«این هسته‌ها بر این باورند که عملیات تروریستی آنها برایشان نوعی اثبات وجود ایجاد می کند و می نتوانند بار دیگر یاری کنند و بر وضعیت امنیتی کشور تأثیر بگذارند.

خاطرنشان کرد:«دستگاه اطلاعاتی عراق برای تعقیب تروریست‌ها یک استراتژی جدید مبتنی بر مبانی اطلاعاتی اتخاذ کرده است که به دقت و با برنامه آن را دنبال می‌کند».

او همچنین با بیان اینکه همه سازمان‌های اطلاعاتی و سرویس‌های امنیتی تلاش‌های خود را برای تعقیب بقایای داعش تشدید می‌کنند، گفت:«ائتلاف بین‌المللی به رهبر آمریکا نیز نوبه خود اطلاعاتی از طریق گشت‌های شناسایی هوایی به نیروهای امنیتی عراق ارائه می‌دهد این تبادل اطلاعات در راستای همکاری مشترک کشورها در مبارزه با بقایای گروه تروریستی داعش صورت می گیرد».

الخفاجی تاکید كرد:«ائتلاف بین المللی نیروهای عراقی را به دوربین های حرارتی پیشرفته مجهز کرده تا بتوانند عناصر تروریستی داعش را تعقیب کنند».

در ماه‌ها و هفته‌های اخیر برخی از مناطق عراق شاهد بازگشت فعالیت‌های تروریستی داعش بود. این در حالی است که این کشور با یک بحران سیاسی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

دولت عراق در دسامبر سال 2017 اعلام کرد که جنگ با داعش در محدوده مرزهایش به پایان رسیده است. در آن زمان حیدر عبادی، نخست وزیر وقت عراق در یک نشست خبری اعلام کرد که نیروهای این کشور مرزهای سوریه و عراق را به طور کامل تحت کنترل گرفته‌اند.

بعد از رانده شدن داعش از شهر راوه، در نزدیکی مرز با سوریه، مناطق مرزی آخرین پناهگاه‌های داعش در خاک عراق بودند اما این گروه با پناه بردن به مناطق صحرایی صعب العبور به بقای خود ادامه داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید