حج 2020 کماکان خالی از کروناست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی اجرای دقیق پروتکل‌های #حج_ایمن در پادشاهی عربی سعودی که با هدف حمایت زائران بیت‌الله الحرام از ویروس کرونا طراحی شده‌اند، مناسک حج 2020 کماکان بدون حتی یک مورد ابتلا به کرونا در حال برگزاری است.

وزارت بهداشت سعودی روز یکشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 1357 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و در همین زمان 30 نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند ولی کماکان هیچ مورد از ابتلا میان حجاج گزارش نشده است.

Advertisement

برهمین اساس در شبانه‌روز گذشته 2533 نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در سعودی بهبودیافته‌اند تا عدد شفایافتگان در این کشور به 240 هزار و 81 نفر برسد.

وزارت بهداشت سعودی روز شنبه هم با ابراز اطمینان از سلامتی حجاح اعلام کرده بود که حج 2020 خالی از کرونا در جریان است. سازمان جهانی بهداشت هم از پروتکل‌های بهداشتی دقیق سعودی و سیاست‌های این کشور در زمینه اجرای حج تقدیر کرد.

نکته قابل توجه در سعودی نسبت بالای شفایافتگان در این کشور است و براساس اعلام وزارت بهداشت سعودی 85 درصد مبتلایان به کرونا در این کشور شفا یافته‌اند.

وزارت حج پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 22 ژوئن 2020 اعلام کرد مراسم حج در سال جاری با حضور تعداد محدودی از حجاج کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار می‌شود.

در بیانیه‌ای که وزات حج به این مناسب منتشر کرد، آمده با توجه به ضرورت برگزاری مراسم حج به صورت امن و به نحوی که رهنمودهای مرتبط با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برای حمایت از حجاج ممکن باشد و همچنین برای پای‌بندی به شریعت اسلامی که جان انسان را محترم می‌شمارد، تصمیم گرفته شد مراسم حج امسال در سطح محدودی و با حضور تعدادی از حجاج کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار شود.

در همین راستا دکتر توفیق الربیعه، وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 اعلام کرد برای محافظت از جان مسلمانان حج‌گذار تنها به افراد زیر 65 سال اجازه شرکت در مراسم حج امسال داده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم