بحرین: اظهارات تهدید آمیز وزیر دفاع ترکیه علیه امارات را محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت بحرین روز یکشنبه 2 اوت 2020 در یک موضع‌گیری رسمی، اظهارات وزیر دفاع ترکیه در باره امارات متحده عربی را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه بحرین با صدور بیانیه‌ با خصمانه توصیف کردن اظهارات خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه درباره امارات متحده عربی آن را به شدت محکوم کرد.

Advertisement

بحرین همچنین این اظهارات را تحریک‌آمیز و مغایر با قوانین و هنجارهای دیپلماتیک بین المللی دانست.

منامه اعلام کرد که چنین اظهارات تهدید آمیز از سوی ترکیه علیه کشور عربی امارات که همواره از مواضع ملی و قومی کشورهای عربی دفاع کرده و به ایفای نقش سازنده در جامعه بین المللی متمایز بوده است، غیر قابل قبول دانست.

دولت بحرین با اعلام همبستگی با کشور امارات متحده عربی و تایید مواضع ابوظبی در برابر دخالت ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی، این دخالت‌ها را مغایر با اصول منشور سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی دانسته و آن را تهدیدی برای امنیت ملی کشورهای عربی و امنیت و صلح منطقه‎ای برشمرد.

«توهمات استعماری ترکیه»

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز شنبه با انتقاد از اظهارات وزیر دفاع ترکیه در مورد لیبی گفت: ترکیه باید از مداخله در امور کشورهای عربی دست بکشد.

او در توییتر افزود: «روابط میان کشورها با تهدیدها مدیریت نمی‌شود. در این زمان دیگر جایی برای توهمات استعماری وجود ندارد و بهتر است که ترکیه به دخالت‌های خود در کشورهای عربی پایان دهد».

«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز جمعه طی سخنانی دولت امارات متحده عربی را به دخالت در لیبی و حمایت از ژنرال «خلیفه حفتر» متهم کرده و گفته است که این کشور نقش مخرب در لیبی دارد و باید محاکمه شود. این سخنان وزیر دفاع ترکیه در برخی رسانه‌های ترکیه و قطر منتشر شد.

از سوی دیگر «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی روز شنبه ضمن پاسخ به اظهارات آکار، بار دیگر درباره مداخلات ترکیه در امور کشورهای عربی هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم