ربیعی نیز نسبت به برگزاری مراسم محرم «به روش همیشگی» هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران به تازگی، نسبت به برگزاری مراسم عزاداری محرم «به روش همیشگی» هشدار داد.

ربیعی در یادداشتی که برای روزنامه ایران نوشته گفته است: «اصرار و فشار برای انجام این مراسم در حال تبدیل شدن به یک موضع انقلابی و مذهبی و دینی است.»

از سوی دیگر، رئیس‌جمهوری ایران با چرخش موضع درباره برگزاری مراسم عزاداری محرم اعلام کرد که اجتماعات چه عزا چه عروسی چه سیمنار ممنوع است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 1 اوت 2020 حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که 10 استان از پیک کرونا عبور کرده‌اند و تمام مقرراتی که از روز اول تا به حال توسط وزارت بهداشت اعلام شده همچنان به قوت خود باقی است.

او خواستار برخورد با کسانی شد که مقرراتی که برای ماه محرم گذاشته شده را رعایت نمی‌کنند و افزود: «در ستاد ملی این را فرای استان‌ها دانسته و گفته‌ایم در کل کشور اجتماعات چه عزا، چه عروسی، چه سیمنار و... ممنوع است. این استانی نیست، بلکه سراسری است و تاکید کردیم اگر شرایط عادی شود، ممکن است برخی اجتماعات آزاد شود».

روحانی تاکید کرد که «باید با متخلف برخورد شود و اگر فردی رعایت نکرد، باید تنبیه شود».

او همچنین خواستار پلمپ بانک و پاساژهای متخلف شد.

این در حالی است که روحانی که هفته پیش بر برگزاری مراسم عزاداری محرم تاکید کرده بود. او در جلسه ستاد مقابله با کرونا در 25 ژوئیه گفته بود: «همه جا باید عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، چه در شهر و چه در روستا، چه در جایی که قرمز یا سفید است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم