تشکیک فاوچی در واکسن‌های چینی و روسی کرونا: امیدوارم در وهله اول آزمایش شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آنتونی فاوچی کارشناس برجسته ویروس‌شناسی و مشاور عالی دولت آمریکا، در برابر مجلس نمایندگان اطمینان داد که واکسنی مناسب و مؤثر علیه کرونا در زمان مقتضی در اختیار شهروندان ایالات متحده قرار می‌گیرد.

به گفته او مردم آمریکا در طول 2021 به واکسن دسترس پیدا می‌کنند. او گفت: از آنجا که تهیه واکسن به اندازه کافی برای همه مردم ممکن نیست، شهروندان به نوبت واکسن دریافت می‌کنند.

Advertisement

در این میان روسیه و چین خود را به تولید واکسن کرونا نزدیک می‌بینند. در چین چندین شرکت خود را در مسیری موفق دانسته‌اند.

روسیه گفته‌است که در ماه سپتامبر می‌تواند واکسن مؤثری به بازار عرضه کند. فاوچی نسبت به این امکان که کشورهای دیگر، مانند روسیه و چین، بتوانند زودتر واکسن تهیه کنند، ابراز تردید کرد و گفت امیدوار است که چین و روسیه «پیش از توزیع واکسن حتماً دربارهٔ مفید و کارآمد بودن آن اطمینان» حاصل کنند.

او دربارهٔ پیشرفت تولید واکسن در چین و روسیه ابراز تردید کرد و گفت هر واکسنی باید قبل از توزیع حتماً مورد آزمایش دقیق قرار گیرد.

گفتنی است که ارتش چین در أواخر ژوئن گذشته، استفاده از واکسن کرونا را در آزمایش‌های بالینی در میان عناصر خود، حتی پیش از آغذاز فاز آخر آزمایش‌های بالینی مجاز کرده بود.

پروژه سه واکسن در حال ساخت در کشورهای غربی درمراحل نهایی ازمایش‌های بالینی بروی انسان است که عبارتند از: واکسن ساخت شرکت آمریکایی «مودیرنا»، واکسن ساخت دانشگاه آکسفورد با همکاری با آزمایشگاه «استرازینیکا» و واکسن ساخته شده شرکت آلمانی- آمریکایی تیک- پفایرز.

بیشترین بازدید موضوعات مهم