افزایش 300 درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد از افزایش 200 تا 300 درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی بیرجندی‌نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد روز شنبه 1 اوت در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: به طور کلی از زمان شیوع ویروس کرونا در مشهد 200 مبتلا به این ویروس از کادر درمان داشته‌ایم که تاکنون 13 تن از این افراد که شامل پزشک، کمک بهیار و پرستار بودند به «شهادت» رسیدند.

او در خصوص افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی رشد 200 تا 300 درصدی داشته و اگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد، ادامه فعالیت مراکز درمانی دچار مشکل خواهد شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد ادامه داد: از شیوع ویروس کرونا تاکنون سیستم غربالگری خوبی داشته‌ایم و همین علت باعث شده که مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان محدود شود و از 162 هزار بیماری که در فروردین ماه سال جاری با علائم تنفسی مشکوک به کرونا تست اسکرین گرفته شده فقط 62 نفر به بیمارستان‌های سطح 3 ارجاع داده شدند.

بیرجندی‌نژاد با اشاره به نظارت سازمان نظام پزشکی بر تخلفات تعرفه‌ای در مراکز درمانی گفت: گزارشات بسیار محدود است و از 60 درصد شکایتی که سال گذشته به سازمان شده؛ فقط 40 درصد منجر به صدور کیفر خواست شده و 300 مطب پزشکی را تعطیل کردیم.

او در پایان افزایش میزان شیوع کرونا در مشهد و سه برابر شدن آن به دلیل بازگشایی «حرم» و هجوم زوار از سراسر ایران به مشهد را رد کرد و مدعی شد که این افزایش ابتلا در کل کشور اتفاق افتاد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید