.
.
.

افزایش 300 درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد از افزایش 200 تا 300 درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی بیرجندی‌نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد روز شنبه 1 اوت در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: به طور کلی از زمان شیوع ویروس کرونا در مشهد 200 مبتلا به این ویروس از کادر درمان داشته‌ایم که تاکنون 13 تن از این افراد که شامل پزشک، کمک بهیار و پرستار بودند به «شهادت» رسیدند.

او در خصوص افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی رشد 200 تا 300 درصدی داشته و اگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد، ادامه فعالیت مراکز درمانی دچار مشکل خواهد شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد ادامه داد: از شیوع ویروس کرونا تاکنون سیستم غربالگری خوبی داشته‌ایم و همین علت باعث شده که مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان محدود شود و از 162 هزار بیماری که در فروردین ماه سال جاری با علائم تنفسی مشکوک به کرونا تست اسکرین گرفته شده فقط 62 نفر به بیمارستان‌های سطح 3 ارجاع داده شدند.

بیرجندی‌نژاد با اشاره به نظارت سازمان نظام پزشکی بر تخلفات تعرفه‌ای در مراکز درمانی گفت: گزارشات بسیار محدود است و از 60 درصد شکایتی که سال گذشته به سازمان شده؛ فقط 40 درصد منجر به صدور کیفر خواست شده و 300 مطب پزشکی را تعطیل کردیم.

او در پایان افزایش میزان شیوع کرونا در مشهد و سه برابر شدن آن به دلیل بازگشایی «حرم» و هجوم زوار از سراسر ایران به مشهد را رد کرد و مدعی شد که این افزایش ابتلا در کل کشور اتفاق افتاد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم