سازمان جهانی بهداشت: پیامدهای کرونا دهه‌ها ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تدروس ادهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه 31 ژوئیه 2020 گفت انتشار ویروس کرونا در سرتاسر جهان از جمله بحران‌هایی است که پیامدهای آن برای مدت طولانی ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری رویترز تدروس ادهانوم در جلسه کمیته بحران سازمان جهانی بهداشت گفت: «دنیاگیری کرونا یک بحران سلامتی است که در هر قرن یک بار روی می‌دهد و پیامدهای محسوس آن تا دهه‌های آینده ادامه خواهد داشت.»

ادهانوم پیش از این هم در یک نشست خبری مجازی در ژنو گفته بود: «اجازه دهید بی‌پروا سخن بگویم. تعداد قابل توجهی از کشورها هنوز در مسیر اشتباه حرکت می‌کنند و ویروس [کرونا] هنوز دشمن شماره یک جهان است...اگر تدابیر بهداشتی اصلی رعایت نشوند، بحران کرونا به بدتر و بدتر تبدیل خواهد شد. اما این اتفاق نباید رخ دهد.»

براساس آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا روز جمعه 31 ژوئیه تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به 17میلیون و 613 هزار و 632 نفر، تعداد جانباختگان به 679 هزار و 438 نفر و تعداد شفایافتگان به 11 میلیون و 16 هزار و 56 نفر رسید.

با اینحال بسیاری اعداد واقعی را بسیار بیشتر از این دانسته زیرا که این آماری است که توسط دولت‌ها به سازمان جهانی بهداشت ارسال شده و راستی‌آزمایی مستقل آنها ممکن نیست. در بسیاری از کشورها هم روند تست کرونا چندان شفاف نیست و نمی‌توان به این آمار اعتماد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید