ترامپ: من خواهان عقب انداختن انتخابات نیستم اما پیش‌بینی بروز تقلب در نتایج را می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، پیشنهاد اخیر خود در مورد عقب انداختن انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را پس گرفت که قرار است در سوم نوامبر آنیده برگزار گردد.

ترامپ عنوان نمود که خواهان برگزاری انتخبات در زمان از پبش تعیین شده ‌است اما بیم دارد که پیش‌بینی‌هایش در این خصوص، درست از آب در آید که این انتخابات، پرتقلب‌ترین انتخابات تاریخ خواهد بود.

ترامپ گفت: «من نمی‌خواهم که انتخابات ریاست جمهوری به تأخیر افتد اما پیش‌بینی می‌کنم که تقلب در آن روی دهد.»

او افزود: «إحساس می‌کنم که نمی‌خواهم انتخابات به عقب افتد. من خواهان برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر هستم اما نمی‌خواهم مجبور به انتظاری سه‌ماهه شویم تا از ناپدید شدن کارت‌های رای دهی غافلگیر شده و دریابیم که انتخابات، فاقد معنا بوده‌است. این موضوعی است که من پیش‌بینی می‌کنم رخ دهد. منطق این را می‌گوید و همه نیز نسبت به آن واقفند.»

ترامپ گفت: «آیا من خواستار تغییر زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هستم؟ خیر… اما درعین حال نمی‌خواهم در این انتخابات تقلب رخ دهد. انتخابات آینده متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود اگر چنین وضعی رخ دهد.»

ترامپ یک سری پرسش‌ها را مطرح ساخت که با واکنش شدید شبکه‌های اجتماعی و کامنت‌های موافق و مخالف زیادی در خصوص توئیت خود روبرو شده که گفته‌است، بهتر این است که انتخابات ریاست جمهوری به تأخیر افتد تا آمریکایی‌ها بتوانند بدون واهمه از کرونا که تا کنون 4 میلیون آمریکایی را مبتلا کرده‌ است، در رای‌گیری شرکت کنند.

ترامپ رای‌دهی از طریق رای‌دهی پستی را محکوم کرده و عنوان کرد که این روش، احتمال تقلب کاملاً وجود دارد.

وی در توئیت خود نوشته ‌است که برگزاری انتخابات در چنین شرایطی، منجر به نتایج خالی از دقت و تقلب خواهد شد اما سخنگوی کمپین ترامپ تأکید کرد که وی صرفاً پیشنهاداتی را مطرح کرده ‌است.

دموکرات‌ها بشدت با پیشنهادات ترامپ مخالفت کرده و او را به کاشتن تخم شک و تردید در خصوص نتایج انتخابات در صورت پیروزی رقیب خود (بایدن) متهم می‌سازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید