ولایت بامیان افغانستان طی ایام عید قربان برای گردشگران ماسک رایگان توزیع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولایت بامیان در مرکز افغانستان یکی از ولایت‌های تفریحی این کشور است که هر سال هزاران گردشگر داخلی و خارجی در آستانه عید برای تفریح در این ولایت می‌روند. مقام‌های ولایت بامیان از توزیع ماسک رایگان در روزهای عید خبر دادند.

انور رحمتی والی بامیان می‌گوید، تدابیر وقایوی و پیشگیرانه شیوع کرونا در روزهای عید قربان در این ولایت اتخاذ شده است.

رحمتی اضافه کرد: «ما در یک شرایط بحرانی قرار داریم از مردم تقاضا می‌کنیم که از تجلیل روزهای عید به صورت دسته جمعی خودداری نموده و توصیه‌های صحت عامه کشور را رعایت کنند».

براساس اعلامیه دفتر مطبوعاتی والی بامیان، رحمتی اظهار کرد، ویروس کرونا در جامعه تا هنوز به گردش است، اگر هشدارهای صحی جدی گرفته نشود ممکن است این یروس دوباره به صورت گسترده شمار زیاد از مردم را مبتلا کند.

او علاوه کرد: «بیماران مبتلا به ویروس کرونا بیشتر از پیش در شفاخانه کوید 19 بستری هستند که اکثر آنان افراد کهن سال می‌باشند، این نشان می‌دهد که تا هنوز در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا قرار داریم».

والی بامیان تاکید کرد، گردشگران می‌توانند با رعایت توصیه‌های بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک از ساحات تفریحی و باستانی بامیان دیدن کنند.

در همین حال، مستمندیار نماینده دفتر خدمات صحی آقاخان در ولایت بامیان می‌گوید، در روزهای عید برای تمام باشندگان و گردشگران در این ولایت به صورت رایگان ماسک توزیع می‌شود و تدابیر بیشتر در شفاخانه‌ها و مراکز صحی این ولایت روی دست گرفته شده است.

از سوی دیگر، مسئولان اداره صحت عامه(بهداشت) ولایت بامیان اعلام کردند، برای روزهای عید در ولسوالی‌ها و مرکز این ولایت مخصوصا در پارک ملی بندامیر تیم‌های سیار صحی موظف شده است.

شایان ذکر است که ولایت بامیان یکی از ولایت‌های تفریحی افغانستان است که براساس گفته مقام‌های این ولایت، سال گذشته بیش از 300 هزار گردشگر از این ولایت دیدن کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید