آمار کرونا در ایران؛ 226 فوتی طی 24 ساعت و 4041 بیمار در وضعیت بحرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران طی 24 ساعت گذشته 226 نفر از مبتلایان کووید 19 در این کشور جان باختند و 4041 بیمار نیز در وضعیت بحرانی قرار دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020، سیما سادات لاری با بیان اینکه در طول 24 ساعت گذشته 226 بیمار مبتلا به کووید 19 در این کشور جان باختند، مجموع فوتی‌های این بیماری را 16569 نفر عنوان کرد.

به گفته او از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2621 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد و مجموع بیماران نیز به 301530 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 261200 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 4041 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 2431804 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرد که استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های «خوزستان»، آذربایجان غربی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار هستند.

به گفته او در استان چهارمحال و بختیاری از اوایل خرداد دوباره سیر صعودی بیماری مشاهده شده و در حال حاضر موارد ابتلا و بستری روزانه به بیشترین میزان خود از شروع بیماری رسیده است.

سه شهرستان در این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند و شیب موارد بستری در شهرستان‌هایی مثل بروجن، فارسان و شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری نگران‌کننده است.

معاون وزیر بهداشت ایران از افزایش بستری روزانه از نیمه خرداد در استان مرکزی خبر داد.

او تاکید کرد که در حال حاضر تمام نقاط ایران آلوده به ویروس کرونا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید