پکن: آمریکا در صدد نابودکردن «هواوی» به هر قیمت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پکن پنجشنبه 30 ژوئیه، آمریکا را متهم کرد که می‌خواهد به هر وسیلهای شرکت «هواوی»، بزرگترین تولیدکننده تلفن‌های هوشمند وف ناوری «جی 5» را نابود کند.

موضع پکن واکنشی است به سخنان سفیر آمریکا در برزیل که این کشور را از نتایج هر گونه همکاری با شرکت چینی «هواوی» برحذر داشته‌ است.

«هواوی» تولیدکننده فناوری «جی 5» است که گفته می‌شود، انقلابی در اینترنت به‌پا خواهد کرد.

آمریکا شرکت «هواوی» را به تبانی با دولت پکن متهم کرده و می‌گوید که به‌کارگیری تکنولوژی این شرکت، دربرگیرنده خطراتی در زمینه حمله سایبری است. به همین علت، دولت ترامپ در ماه‌های گذشته، فشارهای بسیاری بر متحدان خود وارد آورده تا از خرید و بکارگیری تجهیزات شرکت «هواوی» خودداری ورزند.

تد چاپمن سفیر آمریکا در برزیل، چهارشنبه 29 ژوئیه نسبت به نتایج بکارگیری تکنولوژی شرکت «هواوی» در برزیل به این کشور هشدار داد.

«وانگ ونبین»، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، در واکنش به تهدید و فشارهای واشینگتن، گفت که «ایالات متحد آمریکا بسیار خود را پایبند به انصاف و مساوات معرفی می‌کند، اما در مقام عمل وقتی شرکت‌های دیگر کشورها در موقعیت برتر قرار می‌گیرند، طبقه حاکم آمریکا عذر و بهانه می‌تراشند و قدرت دولتی را برای از میان بردن آنها به هر وسیله‌ای به کار می‌گیرند.»

شایان ذکر است که بریتانیا در اواسط ژوئیه اعلام کرد که در شبکهٔ «جی5» خود از تجهیزات «هواوی» استفاده نخواهد کرد.

گفتنی است که شرکت «هواوی» در سه ماهه دوم سال جاری پس از پشت‌سر گذاشتن شرکت کره‌ای «سامسونگ» به اولین فروشنده تلفن‌های هوشمند در جهان تبدیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید