پمپئو در کنگره آمریکا: از ادامه ارسال سلاح از ایران به حوثی‌ها ممانعت خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات‌متحده آمریکا پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 در برابر کنگره آمریکا تاکید کرد که «آمریکا از (ادامه) ارسال سلاح از ایران به حوثی‌ها جلوگیری خواهد کرد».

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو ضمن بیان این که ایران مسئول وایرانی‌ها در خاورمیانه است، متعهد شد برای تمدید تحریم تسلیحاتی اعمال شده علیه ایران اقدام کند.

از سویی پمپئو درباره تنش در روابط میان آمریکا و چین پس از اقدام متبادل دو کشور در بستن کنسولگری‌های یکدیگر در هیوستن آمریکا و چنگدو چین، و اعلام اخیر او مبنی بر پایان دادن به وضعیت ویژه‌ای که هنگ کنگ در ارتباط با تجارت از آن برخوردار بوده، تاکید کرد که چین تهدیدی علیه آمریکا است و در این راستا به تلاش‌های دیپلماتیک واشنگتن به همراه تعدادی از دیگر کشورها برای جلوگیری از خطرهای موجود در این زمینه اشاره کرد.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید این که چین نقض‌هایی را در هنگ کنگ مرتکب شده است گفت که «چین شبکه نسل پنجم 5G را برای جاسوسی به کار می‌برد».

نمایندگان کنگره آمریکا همچنین در این جلسه درباره نحوه تعامل آمریکا با چین و روسیه، کاهش تعداد نیروها در آلمان و صادرات اسلحه سوال کردند».

مایک پمپئو پس از 15 ماه برای اولین بار در جلسه کمیته روابط خارجی در مجلس سنای آمریکا حاضر شده تا با حضور او درخواست برای بودجه سالانه وزارت خارجه آمریکا بررسی شود».

دمکرات‌های عضو در کمیته روابط خارجی این هفته گزارشی را ارائه دادند که به شدت از عملکرد مایک پمپئو به عنوان وزیر خارجه ایالات‌متحده انتقاد می‌کند.

نمایندگان دمکرات می‌گویند که مایک پمپئو از طریق تعلیق کار برای چندین ماه در پست‌های مختلف و برخورد تحقیرآمیز با دیپلمات‌های کارکشته و ترویج فرهنگ انتقام‌جویی به توان وزارت خارجه آمریکا برای اجرای ماموریت‌های دیپلماتیک ضرر رسانده است.

سناتور باب منندز یکی از بارزترین اعضای دموکرات در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «این نه تنها حمله به یکی از موسسات فدرال ما به حساب می‌آید، بلکه ننگی علیه ارزش‌ها و رهبری آمریکاست و امنیت ملی‌مان را به خطر می‌اندازد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید