پمپئو از کشته‌شدن 300 سرباز روس به‌دست آمریکا در سوریه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجهٔ آمریکا، در اثبات عزم راسخ این کشور در مقابل تهدیدات روسیه تلویحاً اعلام کرد که 300 سرباز روس توسط آمریکا در سوریه کشته شده‌اند.

نیویورک تایمز به نقل از پمپئو در این رابطه نوشت «به شما اطمینان می‌دهم که این را 300 سرباز روسیه در سوریه که آمریکا را تهدید کرده اما دیگر در این جهان نیستند، به خوبی می‌دانند.»

وزیر امور خارجه آمریکا توضیحی در این باره نداد، اما، پاره‌ای اخبار حکایت از آن دارند که در حملات هوایی فوریه 2018 شماری از نیروهای روسیه در نزدیکی شهر خشام در سوریه کشته شدند.

به نوشته این روزنامه، نمایندگان دموکرات کنگره پنج‌شنبه 30 ژوئیه بار دیگر نظر وزیر امور خارجه این کشور را در خصوص تلاش‌های روسیه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان جویا شدند.

در هفته‌های گذشته منابع اطلاعاتی و خبری در آمریکا فاش ساختند که دولت مسکو در ازای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان به طالبان وعده پول داده است.

ترامپ در روزهای گذشته تأکید کرد که در گفتگوهای تلفنی خود با ولادیمیر پوتین، این موضوع را مطرح نکرده‌ است.

مایک پمپئو نیز در اظهارات امروز خود در مقابل نمایندگان مجلس آمریکا به روشنی نگفت که آیا او به این موضوع در گفتگوهایش با همتای روس خود سرگئی لاوروف اشاره کرده‌ است یا نه. با این حال، وزیر امور خارجه آمریکا گفت که در ملاقات‌ها و گفتگوهای خود با سرگئی لاوروف «همواره بر مسائلی که منافع آمریکا و جان سربازان این کشور در سوریه، افغانستان و لیبی را به خطر می‌اندازند، تأکید کرده ‌است.»

پمپئو گفت: «هیچ تردیدی ندارم که رهبران روسیه از جمله ولادیمیر پوتین به خوبی می‌دانند که نباید آمریکایی‌ها را بکشند.»

روزنامه نیویورک تایمز که این خبر را فاش کرد، نوشته ‌است که شاید مسکو قصد داشته به تلافی این حملات که به کشته شدن صدها جنگجوی طرفدار رژیم اسد از جمله شماری از نیروهای روسیه منجر شد دست به اقدام مشابه در افغانستان بزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید