ویدیو؛ سرنگونی پهپاد حامل مهمات حوثی‌ها در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ائتلاف مشترک یمن در ساحل غربی این کشور روز چهارشنبه 29 ژوئیه 2020 از سرنگونی یک پهپاد حامل مهمات حوثی‌ها در جنوب استان الحدیده خبر دادند.

به گزارش ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک یمن، یگان‌های تیپ دوم تهامه این کشور یک پهپاد حوثی را که با مهمات سلاح تک‌تیرانداز عیار 50 مجهز و به سوی عناصر شبه‌نظامیان حوثی محاصره شده در شهر الدریهمی مرکز شهرستان هم‌مرز با الحدیده بزرگترین شهر ساحل غربی لیبی روانه شده بود را هدف قرار داده‌اند.

ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک یمن همچنین افزود که « افراد گردان دوم تیپ دوم ارتش این کشور موفق شدند با ضربات دقیق پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کنند».

شایان ذکر است که از ابتدای امسال دهها فروند از پهپادهای بمب‌گذاری شده و شناسایی حوثی‌ها در جبهه‌هایی که شاهد درگیری‌های نظامی علیه شبه‌نظامیان حوثی بوده هدف قرار گرفته و سرنگون شده‌اند.

از سویی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرده که کارگاه ها و کارخانه‌های مربوط به ساخت پهپادهای ایرانی در صنعا پایتخت یمن را هدف قرار داده و نابود کرده است.

اخیرا شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری شده و شناسایی را افزایش داده‌اند.

کمیته کارشناسان سازمان ملل پیش‌تر گفته بود که این پهپادها نمونه مونتاژ شده قطعاتی هستند که منشأ خارجی داشته و به یمن قاچاق شده‌اند.

به گفته این کارشناسان پهپاد نوع «قاصف» یا «مهاجم» تقریبا از نظر طراحی، ابعاد و توانمندی‌ها مشابه پهپاد «ابابیل - T » است که از سوی شرکت صنایع هوایی ایران ساخته شده است.

گزارش کارشناسان سازمان ملل مربوط به نظارت بر ممنوعیت ارسال سلاح به یمن از سال 2015 اعلام کرده بود که شبه‌نظامان حوثی در سال 2019 به سلاح جدیدی دست یافته‌اند که دارای ویژگی‌هایی مشابه نمونه ساخت ایران است.

بنا به گزارشی که به شورای امنیت ارائه شده «علاوه بر سلاح‌های سازمانی شناخته شده حوثی‌ها که تاکنون از سوی آنها مورد استفاده واقع شده، این گروه شبه‌نظامی اخیرا به استفاده از نمونه جدیدی از موشک‌های زمینی کروز روی آورده‌اند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید