وزارت خارجه ایران: سفیر ایران در کره جنوبی احضار نشده‌ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به مطلبی از روزنامه تندروی کیهان به سر دبیری حسین شریعتمداری با عنوان «چه کسانی کره‌ای‌ها را گستاخ کردند؟»، اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه وزارت خارجه ایران آمده‌است که ملاقات سفیر ایران در سئول با مدیر کل مسئول حوزه خاورمیانه بوده و در این ملاقات به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی ایران «کمترین اشاره‌ای نشده ‌است.»

در ادامه این اطلاعیه، خبر رسانه کره‌ای دربارهٔ احضار سفیر ایران در کره و انتساب اظهاراتی به او «بی اساس» توصیف شده و آمده ‌است: «خبرگزاری یونهاپ در اقدامی غیرحرفه‌ای، خبری بی‌اساس را منتشر کرده‌است. سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی به وزارت خارجه محل احضار نشده، بلکه دعوت شده‌است.»

پیش از این روزنامه «تایمز کره» اعلام کرده بود که وزارت امور خارجه کره جنوبی روز سه‌شنبه 21 ژوئیه سفیر ایران در این کشور را احضار کرد تا ناخشنودی کشورش پیرامون اظهارات مقام‌های ایران در رابطه با درآمدهای نفتی مسدود شده ایران در این کشور را ابراز کند.

شایان ذکر است که ایران کره جنوبی را تهدید کرده، در صورتی که این پول‌ها را آزاد نکند، از این کشور به مجامع بین‌المللی شکایت خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید