هنرپیشه افغان عضو هیأت داوران جشنواره فیلم «امجن اندیا» 2020 را کسب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

لینا علم هنرپیشه افغان پنج‌شنبه 30 ژوئیه در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت، عضو هیأت داوران نوزدهمین جشنواره فیلم «امجن اندیا» 2020 در شهر مادرید اسپانیا را کسب کرده است.

او نوشت: «افتخار دارم که به عنوان عضو هیئت داوران در نوزدهمین جشنواره فیلم Imagine India در مادرید، اسپانیا شرکت می‌کنم».

او در ادامه نوشت، قرار است این جشنواره بین‌المللی فیلم از 24 سپتامبر الی 8 اکتبر امسال در شهر مادرید اسپانیا برگزار شود.

به گفته لینا علم، امسال در این جشنواره بین‌المللی، حدود 155 فیلم از سراسر جهان شرکت می‌کند و وی در انتخاب «بهترین بازیگر زن» در این جشنواره کمک می‌کند.

شایان ذکر است لینا علم یک هنرپیشه، فعال اجتماعی و تهیه کننده اهل افغانستان است. وی از سال 1998 میلادی تاکنون مشغول فعالیت در سینمای افغانستان بوده‌ است. او برنده جایزه بهترین بازیگر در بیشتر از ده‌ها جشنواره داخلی و خارجی شده‌ است.

لینا علم به تاریخ 23 فوریه 2019 در جشنواره بین‌المللی سینمای زیتو در تانزانیا جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

لینا علم بخاطر نقش مرکزی‌اش در فیلم «نامه‌یی به رییس‌جمهور» این جایزه را دریافت کرد و در برابر وی هنرپیشه‌های زن از کشورهای اوگاندا و هند نامزد این جایزه بودند که ستاره مشهور بالیوود «دپیکا پادوکون» نیز یکی از رقیبان او بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید