چرا بازیکن استقلال تهران از کنکور دکتری محروم شد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی سازمان سنجش آموزش ایران اعلام کرد که سیاوش یزدانی بازیکن استقلال تهران به علت همراه داشتن گوشی تلفن همراه در جلسه کنکور دکتری که منجر به «زیر سوال بردن اذهان عمومی» شده از پذیرش در کنکور دکتری 99 محروم شد.

خبرگزاری ایرنا، پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 گزارش داد که سیاوش یزدانی بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران با انتشار عکس کارت ورود به جلسه آزمون دکتری در حساب کاربری اینستاگرام خود خبرساز شد.

از آنجا که استفاده از گوشی تلفن همراه در جلسه کنکور ممنوع است و طبق قوانین با داوطلبان برخورد می‌شود، انتشار چنین عکسی حاکی از تخلف این بازیکن سر جلسه کنکور است.

بر اساس این گزارش، فاطمه زرین‌آمیزی در این باره گفت: «این فرد از آزمون دکتری امسال محروم خواهد شد چرا که اذهان عمومی را در خصوص این آزمون زیر سوال برده است».

به گفته او، مجازات این فرد بر اساس قانون تخلفات آزمون‌های سراسری تشدید خواهد شد.

این در حالی است که بر اساس تایید پزشک باشگاه استقلال، نتیجه آزمایش کرونای «سیاوش یزدانی» در 11 ژوئیه مثبت شده است.

گفتنی است، بر اساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری در ایران، ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی (به عنوان مثال تلفن همراه حتی به صورت خاموش) و دستگاههای حافظه‌دار منجر به اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید