متولد لیبی و سفیر پیشین بریتانیا در ترکیه مدیر دستگاه اطلاعاتی بریتانیا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریچارد مور مدیرکل امور سیاسی وزارت خارجه بریتانیا، متولد 1963 طرابلس (پایتخت لیبی) روز چهارشنبه 29 ژوئیه به سمت رئیس سرویس اطلاعات خارجی یا همان «MI6» منصوب شد و اکتبر آینده، جایگزین سر آلکس یانگر خواهد شد که از 6 سال پیش، ریاست «ام ای 6» را در دست داشت.

مور که متأهل بوده و دو فرزند دارد، در فاصله 2014 تا 2017 سفیر بریتانیا در ترکیه بود و به زبان ترکی مسلط است. او همچنین پست مدیریت در «ام آی 6» داشته و معاون مشاور امنیت ملی بریتانیا بود.

بر اساس اطلاعات نشر شده در اینترنت در مورد رزومه مور، وی دارای مدرک کارشناسی فلسفه و همچنین لیسانس اقتصاد و سیاست از دانشگاه آکسفورد است.

دومنیک راب وزیر خارجه بریتانیا در بیانیه انتصاب وی در پست جدیدش آورده‌ است: ریچارد مور که به ورزش گلف عشق می‌ورزد، با کوله‌باری سنگین از تجربیات به سرویس اطلاعاتی باز می‌گردد و ریاست گروهی از مردان و زنان را بر عهده خواهد گرفت که مردم عادی، بسیار به ندرت از تلاش‌های نستوه آنها مطلع هستند ولی همین تلاش‌ها برای امنیت و آسایش بریتانیا، فوق‌العاده نقش کلیدی ایفا می‌کند.»

مور که در سال 1987 برای نخستین بار به سرویس اطلاعاتی بریتانیا پیوست نیز گفته‌است «بسیار خوشوقت و مفتخرم که از من خواسته شده به رهبری سرویس اطلاعاتی بازگردم. من بی صبرانه در انتظار همکاری دوشادوش با تیم «شجاع و فداکار» اس.ای. اس هستم.»

شایان ذکر است که «اس ای اس»، نام اختصاری سرویس اطلاعاتی مخفی بریتانیا یا همان اطلاعات خارجی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید