تجلیل سازمان همکاری‌ اسلامی از سیاست‌های موفقیت‌آمیز سعودی درباره حج 2020

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان همکاری‌های اسلامی پنج‌شنبه 30 ژوئیه 2020 سیاست‌های موفقیت‌آمیزی که پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری حج 2020 با تعداد محدودی از حجاج ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای حمایت از سلامت حج‌گزاران و امنیت بهداشتی این کشور اتخاذ کرده، تجلیل کرد.

به گزارش العربیه یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی پنج‌شنبه برنامه اجرایی استراتژیکی که از سوی پادشاهی عربی سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، رئیس اجلاس سران اسلامی و ولی‌عهد او برای برگزاری حج 2020 با تعداد محدودی از حجاج ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تحقق مقاصد شریعت اسلامی برای حمایت از سلامت حج‌گزاران و امنیت بهداشتی این کشور اتخاذ شده، تجلیل کرد.

دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی موفق شده بالاترین استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی مربوط به سازماندهی مجموعه‌های بزرگ انسانی را در موسم حج امسال به مورد اجرا بگذارد و در این راستا مراقبت‌های عالی و خدمات بزرگی که حجاج بیت الله الحرام در موسم حج استثنایی امسال 2020 از بهرمند شده‌اند را با ارزش خواند.

حجاج بیت الله الحرام امروز پنج‌شنبه به صحرای عرفات رفته تا مهم‌ترین رکن حج را به جای آورند. گزارش‌های تصویری مخابره شده از سرزمین‌های مقدسه اتوبوس‌های ویژه انتقال حجاج به صحرای عرفات را نشان می‌دهد. همچنین گزارش‌های تصویری از داخل مسجد نمره حجاج نمازگزار را در حال رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های پیشگیری از انتشار کرونا در حین اقامه نماز نشان می‌دهد.

از سویی وزارت حج و عمره سعودی اعلام کرد که اوضاع بهداشتی حج‌گزاران قابل اطمینان است و برنامه‌های اتخاذ شده در مورد موسم حج امسال به دقت در حال اجرا است.

سازمان جهانی بهداشت نیز روز گذشته از سیاست‌هایی که پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری حج سال 2020 اتخاذ کرده، تجلیل کرد.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت با انتشار توئیتی روز چهارشنبه 29 ژوئیه 2020 در صفحه عربی این سازمان نوشت: «می‌خواهم خرسندی دوباره سازمان جهانی بهداشت را از تصمیم پادشاهی عربی سعودی به محدود کردن حج امسال به تعداد محدودی از شهروندان کشورهای مختلف که در این کشور حضور دارند، برای محافظت از سلامت حجاج و تقویت امنیت سلامتی داخل و خارج سعودی، اعلام کنم.»

وزارت حج پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 22 ژوئن 2020 اعلام کرد مراسم حج در سال 2020 با حضور تعداد محدودی از اتباع کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار می‌شود.

در بیانیه‌ای که وزارت حج به این مناسب منتشر کرد، آمده با توجه به ضرورت برگزاری مراسم حج به صورت امن و به نحوی که رهنمودهای مرتبط با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برای حمایت از حجاج ممکن باشد و همچنین برای پای‌بندی به شریعت اسلامی که جان انسان را محترم می‌شمارد، تصمیم گرفته شد مراسم حج امسال در سطح محدودی و با حضور تعدادی از حجاج کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید