برگزاری تجمع مقابل دادگستری اصفهان از بیم اعدام مخفیانه پنج معترض دی 96

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی گزارش‌ها حاکی از قطع تماس پنج معترض دی‌ماه 96 با خانواده‌هایشان است. این معترضان اصفهانی پیش از این به اعدام محکوم شده‌اند و از بیم اجرای مخفیانه حکمشان، خانواده‌ها و تعدادی از مردم مقابل دادگستری اصفهان تجمع برگزار کردند.

برخی گزارش‌ها درباره قطع تماس پنج معترض دی‌ماه 96 با خانوده‌هایشان، بیم اجرای مخفیانه حکم اعدام که برایشان صادر شده را افزایش داده است، همین امر موجب تجمع خانواده‌های این محکومان و تعدادی از مردم مقابل دادگستری اصفهان شده است.

خبرگزاری هرانا به تازگی گزارش داد که 13 متهم اعتراضات دی‌ماه 96 در خمینی شهر اصفهان محاکمه شدند و پنج تن از آنها به نام‌های مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، مجید نظری کندری، هادی کیانی و عباس محمدی در بهمن 98 هر کدام به دو بار اعدام و پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند. این پرونده در مورد سایر متهمان به صدور حکم زندان و شلاق منتهی شده است.

گفتنی است، پیش از این سه معترض آبان 98 نیز به اعدام محکوم و حکمشان توسط دیوان عالی تایید شده بود.

سخنگوی قوه قضاییه ایران 14 ژوئیه، در بیست و نهمین نشست خبری خود در این باره اظهار کرد: «این حکم بعد از فرجام‌خواهی متهمان و وکلای مدافع آن‌ها به تایید دیوان عالی کشور رسیده و به دادسرا اعاده شده است».

اما در پی توفان توئیتری با هشتگ #اعدام-نکنید، اجرای حکم آنها متوقف شد. این هشتگ توسط برخی از چهره‌های هنری، سیاسی و ورزشی ایرانی نیز تکرار شد.

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های سال گذشته در آبان‌ماه هستند که قوه قضاییه ایران برای نخستین بار درباره پرونده آن‌ها صحبت کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید