مردی افغان برای دیدن «آمیتاب باچان» بازیگر معروف هند چند روز خانه‌اش را ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مرد افغان در ولایت هرات در غرب افغانستان می‌گوید که سرسخت علاقمند آمیتاب باچان بازیگر معروف هند است به هدف دیدار با وی چند روز می‌شود خانه‌اش را ترک کرده با موترش در خیابان‌های هرات زندگی می‌کند.

این مرد افغان عبدالستار نام دارد راننده تکسی است و شش فرزند دارد. وی اظهار کرد، اعضای خانواده‌اش را قناعت داده که برای دیدار با این هنرمند مشهور هندی، خانه‌اش را برای چند روز ترک کند.

عبدالستار به روزنامه «هشت صبح» گفته است، چندی پیش برای ملاقات با آمیتاب باچان یک هفته راهی هند شد، به‌رغم حضور در نزدیکی خانه این هنرمند، نتوانست با وی دیدار کند. او ادامه داد، از کودکی علاقه‌مند این هنرمند شده و یگانه آرزویش ملاقات با وی است.

عبدالستار علاوه کرد، از شنیدن خبر مبتلا شدن باچان و اعضای خانواده‌اش به بیماری کرونا، بسیار نگران شده است، اما پافشاری دارد که این بیماری هم نمی‌تواند مانعی برای ملاقات او با آمیتاب باچان شود.

این مرد افغان از حکومت افغانستان، سفارت و کنسولگری هند در کابل و هرات و شهروندان افغان می‌خواهد، زمینه‌ی دیدارش با هنرمند مورد علاقه‌اش را فراهم کنند.

آمیتاب باچان از هنرمندان مشهور هند است که در افغانستان طرفداران زیادی دارد.

شایان ذکر است که تست کرونای آمیتاب باچان بازیگر معروف هند و پسرش آبیشک باچان به تاریخ 11 ژوئیه امسال مثبت ثابت شد و در بیمارستانی تحت قرنطینه قرار گرفتند.

آمیتاب باچان بامداد روز 11 ژوئیه 2020 در توییتی نوشت: «تست کووید من مثبت شد… انتقال به بیمارستان… بیمارستان به مقام‌ها اطلاع می‌دهند… خانواده و کارکنان تست داده‌اند و منتظر نتیجه هستند».

آمیتاب باچان 77 ساله و پسرش آبیشک باچان که 44 سال سن دارد در بیمارستان ناناواتی در بمبئی هند بستری شده‌اند.

آمیتاب باچان زادهٔ 11 اکتبر 1942 در الله‌آباد هند بازیگر، تهیه‌کننده، خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود در هند است. این ستاره بالیوودی تحت عنوان «Big B» نیز مشهور است بیش از بیست میلیون هوادار در توییتر دارد و در دنیای هنری این کشور مانند پادشاه با او برخورد می‌شود.

باچان نخستین بازیگر هندی است که در موزه لندن جایی برای خود دارد و همچنین در نظرسنجی سال 1999 ملقب به «بازیگر هزاره» شد. او به «پدر سینمای هند» نیز مشهور است. او تا به حال دوازده بار جایزه فیلم فیر، جایزه اصلی فیلم‌های هندی، را از آن خود کرده‌است. باچان در طول پنج دهه، در حدود بالغ بر 190 فیلم هندی بازی کرده‌است. پدرش یک شاعر معروف هندی بود. همسر او جایابهادری و پسر او آبیشک نیز از هنرپیشگان سرشناس سینمای هند به‌شمار می‌روند.

آمیتاب باچان در کنار بازیگری در زمینه تهیه کننده نیز فعالیت می‌کند. او بازیگری را در سال 1969 با فیلم سات هندوستانی آغاز کرد و این حرفه را تا به امروز ادامه داده‌است. او یکی از بهترین بازیگران سینمای هند و یکی از گران‌قیمت‌ترین ستارگان در این زمینه می‌باشد. او در سال 1984 دستی نیز در سیاست داشت و به عنوان نماینده پارلمان هند انتخاب شد، ولی در سال 1987 این سمت را کنار گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید