مراجع و مداحان: محرم را «باشکوه» برگزار می‌کنیم حتی اگر افرادی کشته شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مراجع و مداحان شیعه از برگزاری «باشکوه» مراسم مذهبی محرم امسال با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت قرمز در بیشتر استان‌های ایران خبر دادند.

برخی شخصیت‌های مذهبی شیعه نزدیک به حاکمیت در روزهای گذشته بارها اعلام کرده‌اند که مراسم محرم را «باشکوه‌تر از قبل» برگزار می کنند حتی اگر کسانی در این میان بمیرند و جان خود را از دست بدهند.

سعید حدادیان مداح بیت رهبری روز سه‌شنبه 28 ژوئیه 2020 در توییتی گفت: «من امسال با هر شرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می‌اندازم.»

در همین حال «آیت‌الله مکارم شیرازی» از مراجع تقلید هم در دیدار با «محمد قمی» رییس «سازمان تبلیغات اسلامی» با تاکید بر ضرورت برگزاری مراسم محرم گفت: «اگر این امور(برگزاری مراسم عاشورا و محرم) را رها کنیم اسباب دردسر است».

حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران هم دوم مرداد ماه اعلام کرد، «از مراسم محرم نمی‌توان چشم‌پوشی کرد».

تاکید افراد نزدیک به خامنه‌ای در خصوص برگزاری مراسم محرم و عاشورا در ایران در حالی صورت می‌گیرد که در روز گذشته هر ساعت بیش از 8 نفر در این کشور جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند.

حدادیان در مراسمی در «هیات رزمندگان غرب تهران» که در محل «ناحیه مقداد سپاه محمد رسول الله تهران» برگزار شد، گفت :«مراسم محرم امسال را باید با شکوه برگزار کنیم. حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد، کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است.»

از دیگر سو مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه در ایران نیز همزمان گفت: «به هیچ عنوان نمی‌شود جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت.»

این مرجع تقلید گفت: «شکی نیست که ما اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم؛ ازجمله آن مساله عزاداری محرم و صفر است» .

تاکید این مرجع تقلید در خصوص برگزاری مراسم محرم در حالی صورت می‌گیرد که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران از دیروز تا امروز چهارشنبه 29 ژوئیه دو هزار و 636 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در ایران شناسایی شده که یک هزار و 604 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در ایران به 298 هزار و 909 نفر رسیده است.

بر اساس سخنان سیماسادات لاری در طول 24 ساعت گذشته، 196 بیمار کووید جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به 16 هزار و 343 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید