لوموند: کلیه طبقات بیمارستان‌های ایران مملو از بیماران کرونایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه فرانسوی لوموند در گزارشی پیرامون شیوع گسترده ویروس کرون در ایران نوشت: بحران کرونا در ایران به درجه‌ای رسیده که گاه کلیه طبقات بیمارستان‌ها تنها مملو از مبتلایان به بیماران کرونا می‌شود. در این وضعیت تنها کاری که از دست مقامات حکومتی برمی‌آید فقط شمردن کشته‌شدگان و اعلام آمار غیرواقعی آنها است.

دراین گزارش که چند روز پیش انتشار یافت در ادامه به نقل از یکی از پزشکان اضافه می‌کند: از مجموع شانزده پزشک محل کار او تاکنون سیزده نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. بسیاری از پزشکان گاه بدون انقطاع 36 ساعت کار می‌کنند و از شدت خستگی کارشان به جنون می‌کشد. وضعیت بیماران نیز در نبود امکانات به سرعت رو به وخامت می‌گذارد به طوری که گاه حتی فرصت برای بستری‌کردن آنان نیست. افزون بر این، شمار پزشکان و پرستارانی که در اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند رو به فزونی است.

گزارش لوموند با اشاره به در پیش‌ بودن ماه محرم و اعلام برگزاری مراسم توسط مقامات حکومتی به نقل از پزشک دیگری در مشهد می‌نویسد: یک پزشک شهر مشهد ضمن انتقاد از بازگشایی «حرم امام رضا» افزوده ‌است که برگزاری مراسم عاشورا شتاب بیشتری به شیوع کرونا در ایران خواهد داد.

مردم در میدان مین کرونا؛ مسئولین جشن می‌گیرند

روزنامه ستاره صبح نیز اخیراً طی یادداشتی تحت عنوان «اوضاع اجتماع کرونازده به مثابه میدان مین»، با اشاره به افزایش فوت در اثر کرونا و برگزاری جشن گورستان بهشت زهرا نوشته بود: همه شبیه برگ‌ریزان خزان به زمین می‌افتند و مسئولین برای تولد گورستان، جشن می‌گیرند. وقتی کشته‌های روزانه به دویست رسید، چند روزی همه هیجان‌زده شدند و بعد همان آش بلا و همان کاسهٔ بلوا. حالا هر روز بالای دویست کشته می‌دهیم و به‌سرعت عادت کرده‌ایم. جامعه انتزاعی مخوفی شده‌ایم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید