شمار پناهجویان افغان غرق‌شده در دریاچه «وان» ترکیه به 34 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گران هیواد سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان چهارشنبه 29 ژوئیه در نشست خبری در کابل گفت، شمار پناهجویان افغان غرق‌ شده در دریاچه «وان» ترکیه به 34 نفر افزایش یافت.

هیواد اضافه کرد، تا کنون اجساد 61 سرنشین کشتی حامل پناهجویان غرق شده در این دریاچه از آب بیرون کشیده شده‌اند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» گران هیواد علاوه کرد، از مجموع 34 پناهجوی افغان، اجساد پنج تن‌شان در موافقت با خانواده‌های آنان در ترکیه به خاک سپرده شده و اجساد 17 نفر دیگرشان توسط شرکت‌های هوایی «کام‌ایر» و «آریانا» به کابل منتقل و به خانواده‌های‌شان سپرده شده است.

او ادامه داد، اجساد شش شهروند غرق‌شدۀ دیگر افغان که قبلا در شهر «وان» ترکیه به‌صورت موقت دفن شده بودند، براساس درخواست خانواده‌های‌شان دو روز پیش دوباره کشیده شده و قرار است شام امروز از انقره به کابل منتقل شوند.

گران هیواد اظهار کرد، شش جسد دیگر که در سردخانه‌ها در شهر استانبول ترکیه هستند، قرار است فردا به کابل منتقل شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان علاوه کرد، از زمان وقوع حادثه‌ غرق‌شدن کشتی حامل پناهجویان در دریاچه‌ «وان» ترکیه، تلاش‌های این وزارت و سفارت افغانستان در انقره برای شناسایی، انتقال و رسیدگی به اجساد شهروندان افغان آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

شایان ذکر است که پولیس ترکیه تایید کرد که یک کشتی حامل 80 پناهجو از کشورهای مختلف به شمول افغانستان که پناهجویان را به‌گونه غیرقانونی انتقال می‌داد در اوایل ماه ژوئیه امسال در دریاچه «وان» در نزدیکی مرز ایران غرق شد که هنوزهم تحقیقات در این مورد ادامه دارد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید