تجلیل سازمان جهانی بهداشت از سیاست‌های سعودی درباره حج 2020

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت با انتشار توئیتی از سیاست‌هایی که پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری حج 2020 با تعداد محدودی از حجاج و برای حمایت از سلامت آنها و امنیت بهداشتی این کشور اتخاذ کرده، تجلیل کرد.

دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه روز چهارشنبه 29 ژوئیه 2020 در صفحه عربی این سازمان نوشت: «می‌خواهم خرسندی دوباره سازمان جهانی بهداشت را از تصمیم پادشاهی عربی سعودی به محدود کردن حج امسال به تعداد محدودی از شهروندان کشورهای مختلف که در این کشور حضور دارند، برای محافظت از سلامت حجاج و تقویت امنیت سلامتی داخل و خارج سعودی، اعلام کنم.»

وزارت حج پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 22 ژوئن 2020 اعلام کرد مراسم حج در سال جاری با حضور تعداد محدودی از حجاج کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار می‌شود.

در بیانیه‌ای که وزات حج به این مناسب منتشر کرد، آمده با توجه به ضرورت برگزاری مراسم حج به صورت امن و به نحوی که رهنمودهای مرتبط با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برای حمایت از حجاج ممکن باشد و همچنین برای پای‌بندی به شریعت اسلامی که جان انسان را محترم می‌شمارد، تصمیم گرفته شد مراسم حج امسال در سطح محدودی و با حضور تعدادی از حجاج کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار شود.

در همین راستا دکتر توفیق الربیعه، وزیر بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز سه‌شنبه 23 ژوئن 2020 اعلام کرد برای محافظت از جان مسلمانان حج‌گذار تنها به افراد زیر 65 سال اجازه شرکت در مراسم حج امسال داده می‌شود.

دکتر الربیعه گفت که افرادی که می‌خواهند در حج امسال شرکت کنند، باید قبل از برگزاری مراسم تست کرونا بدهند و پس از پایان مراسم به مدت 14 روز به قرنطینه خانگی بروند.

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور حج‌گذارانی از سایر کشورها، گفت که چنین احتمالی وجود ندارد و هیچ حج‌گذاری از خارج، حتی اگر تست کرونا داده باشد، در مراسم امسال شرکت نخواهد کرد.

روز چهارشنبه 29 ژوئیه 2020 و همزمان با اولین روز مناسک حج ویدئویی از مسجد الحرام منتشر شد که نشان می‌داد تعداد بسیار اندکی از حجاج که توانستند در مراسم حج 2020 شرکت کنند، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به دور خانه خدا طواف کردند.

پادشاهی عربی سعودی براساس رهنمودهای خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود حج امسال را تحت تدابیر پیشگیرانه دقیقی با تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان برگزار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید