دكتر بهاء الدين حزبئی استاد برجسته زبان و ادبیات عرب در اهواز قربانی کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فعالان فرهنگی عرب اهوازی روز سه‌شنبه 28 ژوئیه 2020 گزارش کردند دکتر بهاء الدین حزبئی، استاد بزرگ زبان و ادبیات عرب در این شهر بر اثر بیماری کرونا جان باخت.

براساس گزارش‌های فعالان فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی، بهاء الدین حزبئی از مدرسین برجسته دانشگاه‌ها و دبیرستان‌های اهواز و همچنین سرگروه عربی آموزش و پرورش استان خوزستان بود و پس چند روز ابتلا به بیماری کرونا و بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه، عصر روز دوشنبه 27 ژوئیه در یکی از بیمارستان‌های اهواز درگذشت.

حزبئی دارای تالیفات متعدد در حوزه آموزش تخصصی زبان و ادبیات عرب است و سال‌ها به تدریس در دبیرستان‌های مختلف ناحیه یک و دانشگاه‌های آزاد و پیام نور مشغول بود.

فعالان فرهنگی و علاقمندان به زبان و ادبیات عرب درگذشت بهاء الدین حزبئی را ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه فرهنگی و علمی اهواز به ویژه برای علاقمندان زبان و ادبیات عرب توصیف کردند.

او از عاشقان زبان و ادبیات عرب و از ترویج‌دهندگان قواعد یادگیری این زبان پویا در اهواز بود و به همین منظور او علاوه بر حضور فعال در حوزه‌های تدریس این زبان در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها، وبگاهی برای نشر و ترویج زبان عربی راه اندازی کرد تا علاقمندان به زبان عربی بتوانند به طور رایگان از طریق آن وبسایت به یادگیری صرف و نحو زبان عربی بپردازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید