ترامپ: امیدوارم واکسن ضد کرونا تا پایان سال جاری آماده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، روز دوشنبه 27 ژوئیه درحالی که ماسک به صورت خود زده بود، درباره احتمال تولید واكسن ضد ویروس كرونا تا پایان امسال صحبت كرد.

ترامپ گفت: «من اطمینان دارم كه همه آمریكایی‌ها در برابر بیماری کرونا درست عمل می‌كنند اما در عین حال حال ما به شدت به همه افراد بطور خاص توصیه می‌كنیم از ماسک استفاده کنند، فاصله اجتماعی، حفظ مسائل بهداشت دقیق را رعایت و از تجمع در مراکز بسته و پرازدحام خودداری کنند».

این سخنان ترامپ هنگام بازدید وی از کارخانه «فوجی» در شهر موریسویل واقع در ایالت کارولینای شمالی، جایی که متخصصان آمریکایی برای تولید واکسن کرونا در حال تلاش‌اند، ایراد شد.

دونالد ترامپ در جریان این بازدید برای دومین بار با ماسک در معرض دید عموم قرار گرفت . اوایل ماه سال جاری دونالد ترامپ برای نخستین بار در سفری به مرکز پزشکی «والتر رید» در نزدیکی واشنگتن به چهره خود ماسک زده بود.

ترامپ درباره واکسن کرونا که همه منتظر تولید آن هستند،گفت: «من چیزهای بسیار خوبی در این مورد شنیدم».

او افزود:«واشنگتن برای رسیدن به واکسن ضد کرونا در وضعیت خوبی قرار گرفته و امیدوارم تا پایان امسال واکسن آماده شود».

ترامپ در باره رشد اقتصادی و از سرگیری فعالیت‌های تجاری پس از این بحران ابراز اطمینان کرد و گفت:«مسئولان در ایالت‌هایی که تاکنون تعطیل هستند باید فعالیت خود را آغاز کنند».

در همین حال برخی از مسئولان شرکت آمریکایی «مدرنا» روز دوشنبه گفتند که واکسنی که توسط این شرکت آمریکایی برای مقابله با بیماری کووید 19 در حال تولید است، تا پایان سال جاری آماده و در سطح گسترده‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت».

این شرکت اعلام کرد، آزمایش این واکسن روی 30 هزار داوطلب اجرا شده و موفقیت و ایمنی و تاثیر مثبت خود را به اثبات رسانده است.

در حال حاضر بیش از 150 واکسن ویروس کرونا در حال طی کردن مراحل نهایی آزمایش هستند.از میان این تعداد واکسن حدود 24 واکسن در حال حاضر بر انسان آزمایش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید