نماینده مجلس ایران: برخی نمایندگان مجلس دهم خانه‌های سازمانی را پس نمی‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس ایران اعلام کرد که برخی نمایندگان مجلس دهم خانه‌های سازمانی منطقه سعادت‌آباد که مجلس در اختیار آنها گذاشته بود را ترک نمی‌کنند.

زهره سادات لاجوردی، دوشنبه 27 ژوئیه 2020 به خبرگزاری فارس گف: « مجلس تعدادی واحد مسکونی در منطقه سعادت‌آباد در اختیار جمعی از نمایندگان مجلس دهم قرار داده بود که تا پایان دوران نمایندگی در آنجا ساکن باشند که تعدادی از این نمایندگان با وجود پایان دوران نمایندگی‌شان این واحدهای مسکونی را ترک نمی‌کنند».

او تلویحا به دریافت ودیعه مسکن توسط برخی نمایندگان شهرستان‌ها که در تهران خانه دارند اشاره کرد و افزود: «بسیاری از نمایندگان شهرستان‌ها هم ساکن تهران هستند و کسی که مسکن دارد نباید ودیعه مسکن دریافت کند».

لاجوردی راهکار را ساخت خانه‌های سازمانی عنوان کرد تا نمایندگانی که از شهرستان می‌آیند در این خانه‌ها ساکن شوند و وقتی هم دوره نمایندگی‌شان به پایان برسد واحد مسکونی از آنها پس گرفته شود.

پیش از این نیز از «رانت» نمایندگان مجلس برای تصاحب خانه‌های سازمانی مجلس گزارش‌هایی منتشر شده بود. علیرضا سلیمی 5 مه به خبرگزاری فارس گفت: «نمایندگان دوره‌های قبل خانه‌های سازمانی را یا تحویل نمی‌دادند و یا با رانت به نام خود سند زدند و به همین دلیل مجلس خانه‌های سازمانی را فروخت».

او تاکید کرد که این قانون‌شکنی باعث شد دیگر برای مجلس خانه‌های سازمانی در نظر گرفته نشود.

سلیمی درباره قرارگیری منازل سازمانی نمایندگان در سعادت‌آباد تهران که بالاشهر به شمار می‌آید اظهار کرد: به نظر اینجانب منازل نمایندگان مجلس باید از مجموعه بهارستان به پایین باشد اما می‌بینم که برخی از همکاران در همان روزهای اول دوره نمایندگی در مناطق ولنجک یا قیطریه ساکن می‌شدند این تعداد از نمایندگان روحیه اشرافیگری پیدا می‌کنند و دیگر روحیه خدمت ندارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید