ارتش ملی لیبی خودروهای شناسایی الوفاق را در غرب سرت هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه 26 ژوئیه 2020 در غرب شهر سرت 3 خودرو شناسایی مسلح متعلق به تشکیلات الوفاق که تلاش می‌کردند به سوی مواضع و مراکز استقرار ارتش ملی لیبی نزدیک شوند را هدف قرار دادند.

بنا به گزارش منابع العربیه در واکنش توپخانه‌ای ارتش ملی لیبی این 3 خودرو متعلق به الوفاق منهدم شده‌اند.

این منابع همچنین تاکید کردند که «اعزام عناصر مزدور تحت الحمایه ترکیه به مناطق تاورغاء و بوقرین در لیبی همچنان ادامه دارد».

از سوی دیگر جنگنده‌های ارتش ملی لیبی به پروازهای شناسایی برای زیر نظر گرفتن تحرکات نظامی الوفاق در ساحل غربی شهر سرت ادامه می‌دهند.

برخی منابع نظامی دیگر تاکید کردند که جنگنده‌های ارتش لیبی 3 تانک متعلق به نیروهای ترکیه در حال جابجایی در اطراف منطقه الوشکه در غرب سرت را منهدم کردند.

از سویی سرلشکر احمد المسماری سخنگوی رسمی ارتش ملی لیبی با تاکید تقویت خطوط دفاعی در غرب سرت در سایه ادامه بسیج نیروهای الوفاق و ترکیه در گفتگو با «العربیه» اظهارت داشت:«خطوط دفاعی غرب سرت را به طور خوبی تقویت کردیم».

المسماری با هشدار این که «آسمان لیبی قابل نفوذ است» بر ضرورت «وجود پدافند هوایی قوی» برای دفاع از حریم‌هوایی کشورش تاکید کرد.

المسماری همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را به تلاش برای تحمیل وضعیت دوفاکتو بر لیبی از طریق ارسال هر چه بیشتر اسلحه و مزدوران خارجی به این کشور متهم کرد.

او با اشاره به این که جابجایی مزدوران سوری از طرابلس به تاورغاء ادامه دارد افزود که «مصراته به پایگاه اداری پیشرفته ارتش ترکیه تبدیل شده است».

المسماری در بخش دیگری از سخنانش گفت که ارتش ملی لیبی همچنان از تمامی طرف‌های لیبی می‌خواهد برای رسیدن به «راه حل سیاسی مورد توافق همه» تلاش کنند.

از سویی دیگر خالد المحجوب مدیر عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی پیش‌تر تاکید کرده بود که نیروهای دریایی برای دفاع از سواحل مقابل هلال نفتی لیبی در برابر هر گونه نفوذ مستقر شده‌اند.

المحجوب شامگاه شنبه در گفتگو با العربیه هر گونه کمک گرفتن از نیروهای روسی در خاک لیبی را تکذیب کرد و توضیح داد که ارتش لیبی از کارشناسان روسی تنها برای تعمیر برخی سلاح‌های ساخت روسیه کمک گرفته است.

سرلشکر المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی مجددا تاکید کرد در حالی که ترکیه به توسعه‌طلبی‌ها، انتقال دادن مزدوران و حمایت از تروریسم در لیبی ادامه می‌دهد جهان همچنان به تماشا نشسته است.

المسماری بامداد شنبه در بیانیه‌ کوتاهی بر شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که آنکارا در چالشی آشکار در برابر فراخوان‌های بین‌المللی برای برقراری آرامش و آتش‌بس همچنان به انتقال گروه‌های جدیدی از مزدوران سوری به شهر مصراته در غرب لیبی ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید