نیروی دریایی ارتش لیبی برای حفاظت از «هلال نفتی» در سواحل این کشور مستقر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خالد المحجوب، یکی از فرماندهان ارتش ملی لیبی روز پنجشنبه گفت که نیروهای دریایی این کشور برای محافظت از منطقه «هلال نفتی» در سواحل لیبی از هر نوع نفوذ شبه نظامیان حکومت الوفاق و مزدوران ترکیه در آن منطقه مستقر شدند.

محجوب در مصاحبه با تلویزیون العربیه، هر گونه مشارکت یا کمک میدانی نیروهای روسیه به ارتش ملی لیبی را تکذیب کرد.

او گفت که ارتش لیبی از کارشناسان روسی برای تعمیر و اصلاح مقادیری از اسلحه استفاده شده ارتش لیبی که ساخت روسیه است استفاده کرد.

المجوب گفت سخن از مشارکت روسیه در جنگ لیبی و کمک به ارتش ملی لیبی حقیقت ندارد این ادعاها تبلیغاتی است که از سوی گروه «اخوان المسلمین» برای توجیه اشغالگری ترکیه در لیبی اشاعه می‌شود.

از سوی دیگر احمد المصاری سخنگوی ارتش ملی لیبی، بار دیگر تأکید کرد، ترکیه همچنان به انتقال مزدوران برای پشتیبانی از تروریسم در این کشور ادامه می دهد.

او خاطرنشان کرد: «در حالی که ترکیه به حمایت از گروههای تروریستی و سیاست توسعه طلبی خود ادامه می‌دهد، جهان نظاره‌‌گر اقدامات آن است».

المسماری در بیانیه کوتاهی که روز شنبه در حساب رسمی فیس بوک خود منتشر شد، تأکید کرد که آنکارا به انتقال گروه‌های جدیدی از مزدوران سوری به شهر غربی مصراطه مبادرت ورزیده و با این اقدامات خود به صورت آشکار خواسته‌های جامعه بین المللی برای برقراری آتش بس و صلح در لیبی را به چالش کشیده است.

اظهارات المسماری پس از آن بیان شد كه دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه اعلام كرد، دولت ترکیه همچنان به انتقال مزدوران سوری به لیبی برای مشاركت در عملیات نظامی در كنار شبه نظامیان حکومت الوفاق ادامه می‌دهد.

براساس آمار دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد مزدورانی که تاکنون به خاک لیبی اعزام شدند حدود 16 هزار و 500 نفر از جمله 350 کودک زیر 18 سال که اغلب آنها سوری هستند. طبق این گزارش حدود 5850 نفر پس از پایان قراردادهای خود و پس از گرفتن مبالغ مالی خود به سوریه برگشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید