چنین ازدواجی هر 6800 سال یک بار رخ می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مرد جوان آمریکایی توانست با انتخاب زمان درست، از لحظه خواستگاری خود رویدادی بسیار ویژه‌ای بسازد که تا 6800 سال دیگر کسی نمی‌تواند تجربه مشابهی داشته باشد.

مردی به نام «جان نیکوترا» درست در لحظه‌ای از دوست دختر خود خواستگاری کرد که جهان شاهد عبور دنباله‌دار نئووایز بود. این اتفاق در 17 ژوئیه 2020 رخ داد و براساس محاسبات فلکی این دنباله‌دار 6800 سال دیگر، مجددا مشاهده خواهد شد.

جان نیکوترا پیش از این نیز قصد داشت به شکل ویژه‌ای از دوست دخترش در دریاچه «کریتر» در نزدیکی یک دهانه آتشفشانی در جنوبی ایالت اوریگون خواستگاری کند، اما به دلیل انتشار کرونا و محدودیت‌های رفت و آمد، این برنامه نقش بر آب شد.

این مرد جوان که به فضا و نجوم هم علاقه دارد، تصمیم گرفت این بار فرصتی را از دست ندهد و دست به کاری بزند که تا هزاران سال دیگر کسی نتواند آن را تکرار کند و میان او و کسی که دوباره بتواند آن را تجربه کند، حدود 150 نسل فاصله باشد. او دنباله‌دار نئووایز را انتخاب کرد و برای این کار به منطقه اولد فورگ نیویورک در نزدیکی منزل پدری‌اش رفت تا دنباله‌دار را ببیند.

یکی از دوستان جان نیکوترا توانست یک عکس یادگاری از جان و دوست دخترش «اریکا بندراک» 26 ساله ثبت کند که در آن جان حلقه به دست روبروی اریکا زانو زده و دنباله‌دار نئووایز در پشت سر آنها در حال عبور است.

این تصویر جالب، توجه بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های آمریکایی و بین‌المللی را به خود جلب کرد. دنباله‌دار نئووایز که از فاصله 250 میلیون کیلومتری زمین می‌گذشت، پس از چند شب حضور در آسمان در 23 ژوئیه از نظرها پنهان شد، تا 6800 سال دیگر مجددا در آسمان کره زمین ظاهر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید