پوتین: نیروی دریایی روسیه به سلاحی مافوق صوت مجهز خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین در رژه نیروی دریایی روسیه در ساحل سنت پترزبورگ اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور بزودی اسلحه مافوق صوتی دریافت می‌کند که هیچ مشابهی در جهان ندارد بنابراین قدرت این نیرو به میزان قابل توجه‌ای افزایش خواهد یافت.

به گزارش رسانه‌های روسی، وی یکشنبه 26 ژوئیه در روز نیروی دریایی روسیه، ضمن اعلام این موضوع افزود: مزایای منحصر به فرد و افزایش توانایی‌های نظامی ناوگان دریایی روسیه از طریق اجرای گسترده فناوری‌های پیشرفته دیجیتالی ممکن است؛ ما تجهیزاتی در این زمینه ساخته‌ایم که هیچ مشابهی در مجموعه‌های ضربتی مافوق صوت در جهان ندارد.

پوتبن از این دستاورد به عنوان سلاحی دفاعی یابد کرد و گفت: حتی در زیردریایی‌های بدون سرنشین نیز این تسلیحات وجود ندارد بنابراین بکارگیری آن موثرترین ابزار دفاعی به حساب می‌آید.

گفتنی است که پیشتر رسانه‌های روسیه از آزمایش موشک دریایی مافوق صوت «تسیرکون» خبر داده بودند
در ماه مارس فرمانده ناوگان شمالی الکساندر مویسیف در این باره گفته بودکه زیردریایی‌های ناوگان شمالی روسیه در آینده‌ای نزدیک قصد دارند اسلحه مافوق صوتی را آزمایش کنند.

زمستان سال گذشته نیز منابع نظامی در روسیه اطلاع دادند که برای آزمایش اسلحه موشکی جدید، یکی از به روزترین کشتی‌های نیروی دریایی روسیه در حال تجهیز است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید