واشینگتن اگزمینر: ترمپ پس از ماه‌ها آشفتگی در ‌بهترین وضعیت قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روزنامه واشنگتن اگزمینر(Washington Examiner)، در گزارشی نوشت هواداران دونالد ترامپ معتقدند كه رئیس جمهوری آمریكا پس از چند ماه از بحران و کشمکش در حال اصلاح مسیر مبارزات انتخاباتی خود است. او در هفته‌ای که گذشت با لحن جدیدی به موضوع کرونا سخن گفت. لحنی که به گفته آنها پیام تازه‌ای برای جامعه آمریکا دارد. او با این رویکرد جدید راه را برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری هموار خواهد کرد.

این روزنامه در گزارش خود نوشت، پس از هفته‌ها بررسی عناوین ناامیدانه اقتصادی، تعداد فزاینده مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا و تحت فشار قرار گرفتن دستیاران رئیس جمهوری برای دستیابی به یک دستاوردی که مردم آمریکا را از ناامید نجات دهد؛ بلاخره در این هفته ترامپ توانست وضعیت را به شکلی متعادل کنترل و طی سخنانی از برنامه‌های خود در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با کرونا و سیاست خارجی را ارائه داد.

طبق نوشته این روزنامه همه این مسائل که از چند ماه پیش بر اثر بحران کرونا و اعتراضات اخیر روی هم انباشته شده و رئیس جمهوری آمریکا تنها با برگزاری کنفرانس‌‌های توجیهی در باره کرونا به آنها پاسخ می‌داد، در این هفته تغییر یافت و ترامپ اکنون با پرداختن به مسائلی همچون اهمیت دادن به رعایت نظم و قانون و تصمیم حضور در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان که در «جکسونویل» فلوریدا برگزار می‌شود، خود را برای رویکرد و شکل تازه‌ای از تعامل با مسائل داخلی آمریکا آماده کرده است.

جان فریدریش، عضو هیئت مشاوران دونالد ترامپ در واشنگتن در مصاحبه با روزنامه اگزمینر می‌گوید: «این بهترین هفته در ماه‌های گذشته ترامپ بود اما برای رقیبان ریاست جمهوری او که از سال 2016 تاکنون از هیچ تلاشی برای کارشکنی کوتاهی نکردند، این سؤال مطرح است که دونالد ترامپ تا چه مدت به این نظم مجدد خود ادامه خواهد داد».

هواداران ترامپ به طور فزاینده‌ای نگران این موضوع هستند که پرزیدنت ترامپ از بهترین ابزارهایی که در دست دارد برای شکست دادن جو بایدن استفاده نکرده است. به عقیده آنها ترامپ از استراتژی معروف «Rose Garden» که شامل دستورالعمل‌های اجرایی و اقدامات دیگر می‌تواند به بهترین روش برای فشار آوردن به جو بایدن و نشان دادن ضعف او استفاده کند.

یکی از مشاوران سیاسی ترامپ که در گذشته از او به دلیل عدم توجه به موضوعات اصلی انتقاد می‌کرد ، گفت، ترامپ در این هفته موفقیتی بی‌نظیر داشت او به ستون‌های اساسی تجارت، مهاجرت، قانون ، نظم و مسئله چین پرداخت و این بهترین رویکردی که او در تعامل با مسائل مهم داشته است.

رئیس حمهوری آمریکا طی سه کنفرانس از تصمیم خود برای افتتاح مدارس و همچنین متوقف کردن تلاش قبلی خود برای اختصاص بخشی از کنفرانس «جکسونویل» جمهوریخواهان به برنامه انتخاباتی خود، و محدود کردن پاسخ‌هایش در کنفرانس‌ها و اجتناب از پاسخ دادن به سئوالات نامناسب رویکرد خود را به کلی تعییر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید