هوک: رژیم تهران خطری برای مردم ایران و ثبات منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه 25 ژوئیه درباره خطر رژیم تهران برای مردم ایران و کشورهای منطقه هشدار داد.
هوک همچنین از پیامدها و عواقب عدم تمدید تحریم‌ها از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران هشدار داد.

هوک پس از مذاکرات در تونس که بخشی از تور سیاسی خود که شامل کشورهای خلیج و اروپا خواهد بود، در مصاحبه با روزنامه شرق الاسط، گفت:«در شورای امنیت طرحی برای تایید همه اعضای شورای امنیت اعم از اعضا دائم یا غیر دائم از جمله تونس برای تمدید تحریم‌ها علیه ایران ارائه می‌شود».

هوک هشدار داد که عدم تمدید تسلیحاتی تهران به معنای صادرات بیشتر سلاح از ایران به یمن ، سوریه ، عراق و لبنان و بیشتر سلاح‌های ایرانی به حزب الله لبنان، حماس و دیگران خواهد بود.

هوک پیش از این طی سخنانی گفت، ملت ایران از همیشه متحد‌تر هستند آنها با کنار هم ایستادن و اتحاد سلاحی بسیار قوی‌تر از سلاح بسیج یا زندان‌های سپاه هستند.

هوک با نشان دادن عکس سه جوان ایرانی که به دلیل مشارکت در اعتراضات آبان ماه به اعدام محکوم شدند به کارزار اخیر علیه تایید حکم اعدام آنها اشاره کرد و گفت: «جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهد مردم اسامی ایرانیان بی‌گناهی را که به زندان انداخته و به اعدام محکوم کرده است، تکرار کنند. ولی من این کار را می‌کنم: امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به دلیل شرکت در اعتراضات دستگیر شدند. آن‌ها تحت شکنجه مجبور به اعترافات دروغین شدند و در محاکمات نمایشی دادگاه بی‌رحم انقلاب به اعدام محکوم شدند.»

او همچنین با اشاره به اسامی منوچهر بختیاری پدر پویا بختیاری و علیرضا علی‌نژاد برادر مسیح علی‌نژاد خواستار آزادی آنها شد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، افزود:«مردم ایران می‌دانند که زیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است. هفته گذشته او در اعتراض به این حکم‌های ناعادلانه به میلیون‌ها ایرانی پیوست و جهان در محکوم کردن رفتار ناعادلانه رژیم با مردم خود به او پیوست.»
او در ادامه اظهار داشت:«رهبران کشورهای سراسر جهان در حمایت از مردم ایران که با شجاعت خواستار پاسخگویی و عدالت هستند، صدای خود را بلند کرده‌اند».

هوک تاکید کرد آمریکا در «مبارزه برای عدالت» در کنار ایرانیان خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید