نتانیاهو: هر گز به ایران اجازه تمرکز نظامی در مرزهای شمالی خود را نخواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با تأکید بر این که به نظام ایران هرگز اجازه تمرکز نظامی درمرزهای شمالی اسرائیل را نخواهد داد، نسبت به پیآمدهای هر گونه حمله به اسرائیل از خاک سوریه و لبنان به این دو کشور هشدار داد.

به گزارش جراید اسرائیلی، نتانیاهو یکشنبه 26 ژوئیه در آغاز جلسه هفتگی هیئت دولت خود عنوان ساخت که اقدامات اسرائیل در جبهه شمالی با توجه به «سیاستی هماهنگ انجام می‌شود که بر اساس آن، هرگز به نظام ایران اجازه تمرکز نظامی در مرزهای ما را نخواهد داد.»

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: «سوریه و لبنان مسئولیت هر گونه تجاوز علیه اسرائیل از خاک این دو کشور را بر عهده دارند. ما اجازه نخواهیم داد که امنیت ما خدشه دار شده و شهروندانمان درمعرض تهدید قرار بگیرند. ما اجازه نخواهیم داد که نیروهای ما مورد تعرض واقع شوند.»

نتانیاهو توضیح داد که نشست‌های پیاپی برای ارزیابی مواضع با بنی گانتس وزیر دفاع و افیف کوخافی ریاست ستاد کل ارتش اسرائیل درجریان است و ارتش اسرائیل از آمادگی لازم برای پاسخ دهی به هر گونه تهدید برخوردار است.

شایان ذکر است که ارتش اسرائیل جمعه گذشته یک سلسله حملات هوایی را علیه مواضع ارتش سوریه به ادعای پاسخ دهی به تیراندازی‌ها به سوی منطقه اشغالی جولان انجام داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید