معاون‌کل وزارت بهداشت: تهران منبع پخش کرونا در ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون‌کل وزیر بهداشت ایران در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه کرونا آئینه عمل ماست، گفت که تهران منبع پخش بیماری کرونا در کل ایران است و الان تعداد بستری روزانه در این شهر به 600 مورد رسیده است.

ایرج حریرچی در برنامه تلویزیونی که روز شنبه 25 ژوئیه 2020 از شبکه خبر پخش می‌شد، در تشریح جزئیات شیوع کرونا در ایران گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد مبنی بر اینکه کسانی که کرونا گرفته‌اند ایمن شده باشند لذا تا زمانی که تعداد بیماران بستری رو به افزایش است، آمار فوت شدگان افزایش می‌یابد، متاسفانه بین 5 تا 10 درصد بستری شدگان فوت می‌کنند.

او با اشاره به اینکه وقتی بیماری در حال افزایش است حضور مردم در جامعه به سبب ترسی که در آن‌ها ایجاد می‌شود کمتر می‌شود، گفت: ترس و واهمه امری مقدس است بنابراین این ترس وقتی بالا می‌رود میزان حضور مردم در اجتماع به حداقل می‌رسد.

حریرچی با اشاره به اینکه مرگ برای همسایه نیست، اظهار کرد: اگر مراعات نکنیم وضعیت تعداد مبتلایان همین است، ثابت شده هر یک کیلو کاهش وزن 1 درصد احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.

او با بیان اینکه کرونا آئینه عمل ماست، ادامه داد: تهران منبع پخش بیماری کرونا در کل کشور است، در تهران در فروردین روند ابتلا به بیماری سقوط کرد، اما الان تعداد بستری روزانه به 600 مورد رسیده و کل بستری‌ها 44 هزار و 500 نفر اعلام شده است.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: هر رفتار نامناسب بهداشتی ما پنج تا هفت روز در سرپایی، دو الی سه هفته در بستری و 4 الی 6 هفته در مرگ و میر خود را نشان می‌دهد، شهرستان‌های اطراف تهران همه در معرض آلوده شدن قرار دارند.

گفتنی است سیما سادات لاری روز شنبه 25 ژوئیه 2020، از شناسایی 2316 بیمار جدید کووید 19 از روز گذشته تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 288839 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 195 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری به 15484 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید