فرمانده انتظامی خوزستان: یک تیم مسلح «تجزیه طلب» در ماهشهر متلاشی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده انتظامی استان خوزستان از بازداشت افرادی که آنها را «یک تیم مسلح 3 نفره تجزیه طلب که مذهب خود را تغییر داده بودند» در ماهشهر خبر داد.

حیدر عباس‌زاده روز شنبه 25 ژوئیه 2020 در مصاحبه‌ای با «باشگاه خبرنگاران جوان» مدعی شد که چهارشنبه شب هفته گذشته یک تیم مسلح 3 نفره تجزیه طلب در شهرک «شهید مدنی» ماهشهر، همزمان به سمت منازل مسکونی فرمانده پایگاه بسیج این شهرک و یکی دیگر از اعضای موثر پایگاه بسیج تیراندازی کردند.

او در ادامه ادعای خود افزود «در جریان این تیراندازی، مادر یکی از عوامل بسیج شهرک شهید مدنی پس از اصابت گلوله این افراد به شهادت رسید و پس از این حمله تروریستی موضوع در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت و آگاهی شهرستان ماهشهر قرار گرفت».

به گفته عباس‌زاده 3 نفر از عاملان اصلی این حادثه که آن را «تروریستی» خواند، شناسایی و دستگیر شدند و از آن‌ها 2 قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و 5 تیر شورشی همراه با 56 عدد فشنگ جنگی و شورشی و نیز یک دستگاه موتور سیکلت کشف و ضبط گردید.

او در پایان گفت « ین افراد 3 سال پیش تغییر مذهب داده و گرایش‌های تجزیه طلبانه پیدا کردند، ضمن اینکه دارای سوابقی از جمله؛ تیراندازی به پایگاه‌های بسیج و انتظامی، قدرت نمایی با سلاح در مراسم اعیاد مذهبی با انگیزه امنیتی هستند.»

گفتنی است ایران همواره مخالفان سیاسی خود را تجزیه‌طلب، تکفیری و وابسته به سرویس‌های خارجی می‌خواند.

شهروندان عرب از بدو تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران به آنچه که، فشار‌ها و تبعیض‌ها از سوی دولت به خود می‌خوانند، معترض بوده‌اند.

فعالان عرب دولت‌های مرکزی در ایران متهم می‌کنند که از سال 1926 میلادی تاکنون سیاست تغییر جمعیتی و دگرگونی هویتی را در پیش گرفته به همین منظور نام‌های عربی عربستان، محمره، عبادان، خفاجیه، فلاحیه، عمیدیه، معشور و حویزه را با نام‌های خوزستان، خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، شادگان، امیدیه، ماهشهر و هویزه جایگزین کردند.

اما جمهوری اسلامی در مقابل می‌گوید که با شهروندان بر اساس قومیتی و یا مذهبی برخورد نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید