انفجارهای گسترده در پادگان «صقر» در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شامگاه یکشنبه 26 ژوئیه 2020 صدای انفجارهای گسترده‌ای از پادگان «صقر» در منطقه «الدوره» بغداد شنیده و دود ناشی از انفجار به آسمان رفت. این منطقه محل حضور برخی اماکن متعلق به حشد الشعبی و پلیس فدرال است.

پس از این انفجارها تعداد زیادی آمبولانس راهی محل حادثه که گفته می‌شود انبار مهمات بوده، شدند تا مجروحین را به بیمارستان برسانند.

کانال تلگرام خبرگزاری عراق هم به نقل از منابع امنیتی گزارش کرد دو انفجار پیاپی در منطقه «السیدیه» در نزدیکی بزرگراه حله-بغداد و درون پادگان صقر رخ داد.

این منابع رسانه‌ای اعلام کردند که این دو انفجار در انبار مهمات پلیس فدرال رخ داده و دلیل آن گرمای هوا و انبارسازی نادرست بوده است.

این انفجار همزمان با بالا گرفتن موج ترور فعالان عراقی از سوی شبه‌نظامیان وابسته به ایران رخ داد. ابوعلی العسکری، یکی از مسئولان امنیتی گردان‌های حزب‌الله در صفحه توئیترش نوشت که حزب‌الله آمادگی کامل برای ضربه زدن به منافع آمریکا در عراق رو دارد.

در روزهای گذشته شواهدی به دست آمد که نشان می‌دهد حزب‌الله عراق در ترور هشام الهاشمی، تحلیلگر امور سیاسی در عراق دست داشته است.

غیث التمیمی، رهبر جریان مواطنون در صفحه توئیترش نوشت که پیش از کشته شدن هشام الهاشمی، با او گفتگئ کرده و الهاشمی به او گفته که از سوی حزب‌الله عراق تهدید به مرگ شده است. الهاشمی در این گفتگو از التمیمی خواسته او را برای شیوه مناسب برخورد با این تهدیدها راهنمایی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید