محکومیت دوباره بهاره هدایت به زندان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بهاره هدایت زندانی سیاسی سابق و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه 98 از سوی دادگاه انقلاب تهران به 4 سال و 8 ماه محبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، دادگاه از باب مجازات تکمیلی نیز وی را به 2 سال محرومیت از عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی و 3 ماه ارائه خدمت در آسایشگاه سالمندان محکوم کرد. این حکم امروز شنبه 25 ژوئیه به خانم هدایت ابلاغ گردید.

در صورت قطعی شدن این حکم در مرحله تجدیدنظر با استناد به ماده 134 قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی 4 سال حبس تعزیری در خصوص وی قابل اجرا است.

دادگاه در خصوص مصداق اتهام اجتماع و تبانی حضور وی در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به انهدام هواپیمای اوکراینی و در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام به یادداشت‌های خانم هدایت در صفحه توییتر شخصی‌اش استناد کرده ‌است.

حبس‌های قبلی بهاره هدایت

بهاره هدایت روز دوشنبه 21 بهمن 1398 (خورشیدی) در پی احضار به حراست دانشگاه و حضور وی در آن محل همراه با ضرب و شتم بازداشت و به بازداشتگاه وزرا تهران منتقل شد. وی روز سه‌شنبه 22 بهمن‌ماه، طی تماسی با خانواده خود، خبر از بازداشت و حضورش در دادسرای اوین داد. او نهایتاً شب یکشنبه 27 بهمن 98 با پایان مراحل بازجویی به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

خانم هدایت که از زمان بازداشت دست به اعتصاب غذا زده و با افت فشار و تحلیل قوای جسمانی مواجه شده بود در تاریخ 29 بهمن 1398 از زندان قرچک ورامین آزاد شد و پس از آزادی به اعتصاب خود پایان داد.

بهاره هدایت زندانی سیاسی، پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. او در دی ماه سال 88 بازداشت و پس از چند ماه نگهداری در بند 209 زندان اوین به 7 سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

او بار دیگر و در سال 1389 خورشیدی به اتهام نگارش نامه‌ای از زندان به شش ماه حبس دیگر محکوم شد. بهمن ماه 94 دوران محکومیت این فعال دانشجویی با احتساب ماده 134 قانون مجازات اسلامی به پایان رسید که پس از چند روز ممانعت از آزادی به وی ابلاغ شد که دو سال حکم تعلیقی او که در سال 85 صادر شده بود، به اجرا درآمده است. بهاره هدایت نهایتاً در تاریخ 14 شهریور ماه 95، پس از تحمل 6 سال و شش ماه حبس، با تجمیع احکامی که بخش عمده آن گذشته بود آزاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید